Кетлін Ван Бремпт виступає в Європарламенті проти нормалізації відносин ЄС з РФКетлін Ван Бремпт виступає в Європарламенті проти нормалізації відносин ЄС з РФ

Бельгійська депутатка Європарламенту Кетлін Ван Бремпт закликала Європейський Союз не поспішати з відновленням відносин з Росією, навіть якщо Москва та Київ укладуть мирну угоду. Про це вона заявила, реагуючи на пропозицію прем’єр-міністра Бельгії Барта Де Вевера повернутися до співпраці заради доступу до дешевої енергії, повідомляє джерело.

“Навіть після встановлення стійкого миру – і сподіваймося, що це станеться скоро, особливо для людей в Україні – навіть тоді я не підтримую просто нормалізацію [до того, що було] раніше. Бо це спричинило не лише цю незаконну війну, а й енергетичну кризу, від якої ми тільки-но оговтуємося”, – зазначила Ван Бремпт.

Політик прокоментувала слова Де Вевера, додавши, що йому “довелося, так би мовити, виправити себе”.

Що цьому передувало

Раніше Барт Де Вевер заявив, що Європі варто переозброїтися та відновити контакт з Росією.

“Водночас ми повинні нормалізувати відносини з Росією та відновити доступ до дешевої енергії. Це здоровий глузд. У приватних бесідах європейські лідери кажуть мені, що я правий, але ніхто не наважується сказати це вголос”, – наголосив він.

Згодом прем’єр пояснив свою позицію щодо відновлення переговорів з РФ. Він зазначив, що не вважає нормальним відсутність ЄС за столом переговорів, попри фінансування війни.

“Я зазначив, що не вважаю нормальним, що ми фінансуємо цю війну, але при цьому не представлені за столом переговорів. Це – ненормальна ситуація”, – додав Де Вевер.

By Олександр Дихтярук

Привіт, я - Олександр, головний редактор інформаційного порталу t-v.te.ua, моє натхнення — відкривати нові знання й ділитися ними з іншими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *