Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти колишнього глави Офісу президента Андрія Богдана. Документ № 358/2026 оприлюднено на сайті глави держави.
Указом набирає чинності рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 травня “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
Обмеження стосуються п’яти фізичних осіб. Першим у переліку – Андрій Богдан. Проти нього запроваджують позбавлення державних нагород, блокування активів та заборону виведення капіталів за межі країни.
Підстави санкцій і коло осіб
Санкції торкнулися українського юриста Андрія Богдана, бізнесмена Богдана Пукіша – партнера Віктора Медведчука, російського менеджера платіжної системи А7А5 Алана Кірюхіна, а також пропагандистів РФ Станіслава Позднякова та Михайла Маміашвілі.
Їхні дії загрожують національним інтересам, безпеці, суверенітету й територіальній цілісності України, зазначається в указі.
Обмежувальні заходи включають:
- позбавлення державних нагород;
- блокування активів;
- припинення торговельних операцій;
- запобігання виведенню капіталів;
- зупинку ліцензій і дозволів;
- заборону участі в приватизації та оренді держмайна.
Санкції діятимуть 10 років. Позбавлення нагород – безстроково.
Шлях Богдана в ОП
11 лютого 2020 року Зеленський призначив Андрія Єрмака керівником Офісу президента. Того ж дня звільнив Андрія Богдана.
Після цього Богдан у соцмережах розмістив фотоколаж із підписом: “Мене важко знайти, легко втратити і неможливо забути”.
