У Росії офіційно визнали загибель командира змішаного авіаційного корпусу Північного флоту генерал-майора Олександра Івановича Отрощенка під час аварії Ан-26 у Криму 31 березня.

Про це повідомив губернатор Мурманської області Андрій Чибіс на оперативній нараді в уряді регіону 6 квітня. Його слова цитують джерела.

“Серед них, у тому числі, на жаль, командир змішаного авіаційного корпусу Північного флоту Олександр Іванович Отрощенко, з яким ми буквально до цього за кілька днів бачились”, – заявив Чибіс.

Раніше про загибель Отрощенка повідомляли ЗМІ та керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко. Він припустив, що командира могли супроводжувати шестеро офіцерів штабу флоту.

Обставини катастрофи Ан-26

31 березня в Криму розбився російський транспортний літак Ан-26. У Міноборони РФ пояснили інцидент технічною несправністю. Літак нібито врізався в скелю під час планового польоту. На борту перебувало 29 осіб, усі вони загинули.

1 квітня губернатор Чибіс повідомив про загибель серед екіпажу військовослужбовців Північного флоту, не уточнивши кількість.

Можливі причини аварії

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук назвав версії розбиття Ан-26 та Су-30 у Криму. Серед них – активність російських систем ППО та радіоелектронної боротьби, зокрема глушіння GPS. Альтернатива: прості нещасні випадки.

By Олександр Дихтярук

Привіт, я — Олександр Дихтярук, головний редактор інформаційного порталу t-v.te.ua. Моє натхнення — відкривати нові знання й ділитися ними з іншими. Понад десять років працюю в українських медіа: починав як журналіст, згодом став редактором і куратором контенту. Спеціалізуюся на біографіях видатних особистостей, технологічних трендах, здоров’ї та практичних гайдах. Вважаю, що якісна інформація має бути доступною, точною і цікавою. Під моїм керівництвом команда створює матеріали, які допомагають читачам орієнтуватися у сучасному світі. Завжди відкритий до нових ідей і співпраці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *