Як повідомляє інтернет-видання teren.in.ua, протистояння в свободівському середовищі вийшло з-під контролю і Олега Тягнибока І Сергія Надала. Небажання прислуховуватися до своїх однопартійців, залякування "партійною дисципліною", прикриття сумнівних оборудок патріотизмом дало зворотній ефект. В Тернополі вже немає "єдиної команди свободівців на чолі з міським головою Сергієм Надалом", як це було озвучено перед місцевими виборами 2010 року. Більше того, "єдина команда" суттєво схудла і на виборах 2015 року втратила абсолютну більшість, яку мала в міській раді 6-го скликання. Зараз Сергію Надалу доводиться грати на 2 фронти: і свободівців контролювати і з чужими вміти домовлятися. Схоже, його радники помилилися, коли вирішили, що однопартійців можна приструнити "через коліно". Іміджеві втрати від такого сценарію отримала і партія, і мер, і сам Олег Тягнибок. Пропонуємо читачам власний рейтинг тих помилок, які з дозволу лідера партії призводять до падіння довіри тернополян до ВО "Свобода". 5-те місце. В тернопільському осередку партії Олега Тягнибока виник розкол. Він ще не помітний, але вже і не заживе. Попри слухняність окремих свободівців у голосуванні за Генплан, відкрито виступити на стороні партії у протистоянні 24 квітня ніхто з діючих тернопільських депутатів не наважився. Від імені ВО "Свобода" яро захищав політику партії тільки В.Стаюра. Навіть міський голова, тверезо оцінивши ситуацію, просто не вийшов до виборців. Розуміючи такий стан справ, в Тернопіль нагнали партійців з інших міст та областей, чим відразу налаштували простих тернополян проти "свободівських тітушок". Зрештою, молодиків спортивної зовнішності з закритими обличчями використовувала і влада Януковича, що ще більше завдало іміджевих втрат партії Тягнибока. 4-те місце. Недолугі дії рядових тягнибоківців налаштували проти міського голови інших депутатів. Навіть маючи можливість зібрати більшість (це показало голосування за Генплан), Сергій Надал не зумів розпочати сесію через відсутність кворуму. Інші депутати відкрито показували, що повністю на стороні свої колег, яких намагалися не пустити на засідання міської ради. Підігрів цю ситуацію інцидент з депутатами від пропрезидентської фракції БПП. Юрію Смакоузу бризнули в очі невідомою речовиною, а в голову фракції БПП Володимира Міська поцілили яйцем. Обидва депутати звернулися по допомогу до лікарів. Все це повністю звело нанівець потуги Сергія Надала налагодити тісніший контакт та сформувати лояльне ставлення Прем'єр- міністра Володимира Гройсмана до Тернополя. Не виключено, що пропрезидентська вертикаль відреагує не лише написаними ні про що партійними заявами, але і більш жорсткішими діями. На 3-є місце ми поставили відкриття кримінальних проваджень за результатами перешкоджання депутатам здійснювати депутатські повноваження.
Якщо би це стосувалося тільки тих народних обранців, яких свободівці мали намір не пустити на засідання, то це одне. Але заяви написали понад 10 депутатів з різних фракцій і це суттєво міняє акценти та створює додаткові проблеми для міського голови, який добре пам'ятає "справу Камінського" та нещодавні "маски-шоу" щодо роботи з "інвестиційними угодами". 2-е місце. Як відомо, гроші люблять спокій. Свободівці зробили все, щоб інвестор оминав Тернопіль десятою дорогою. І на 1-ше місце ми поставили прецедент, якого ще не було в Тернополі. Прості громадяни стали на захист свого депутата. Зібравши близько 700 підписів в підтримку депутата міської ради Івана Сороколіта, його виборці показали, що він їм один важливіший, ніж вся партія Тягнибока разом взята. Прості громадяни, яких не обмежує поняття "партійної дисципліни", чітко дали зрозуміти, що за "Свободу" вони голосували тільки тому, що цю партію представляв І.Сороколіт. До речі, якщо теоретично відмінусувати виборців трьох опальних свободівців, яких виключили з партії, то партійна фракція і головна опора Сергія Надала серед депутатів стала би ще меншою. На даний час конфлікт заморожено. Кожна зі сторін виробляє свій план дій. Сесія, яка збиралася не в звичний день та не в звичну годину, перенесена на невідомо коли.
Теги → Іван Сороколіт влада Володимир Гройсман Володимир Місько Олег Тягнибок Сергій Надал Тернопіль укрнет Юрій Смакоуз