Іван Ковалик: «Бачу в «Силі Людей» справжню команду»

11 Лис 2019 / 09:20 | Переглядів: 49265

kovalykk

Молодий і цілеспрямований державник-націоналіст, батько трьох дітей, громадський активіст, педагог, один із керівників відомої
в країні громадської організації "Вільні люди" Іван Ковалик став членом політичної команди "Сила Людей" у Тернополі.


- Іване, про "Силу Людей" запитаю обов'язково, але для початку давайте поговоримо про вибори. Ця кампанія показала, що люди обирали бренд, а не особистість. Переможця, звісно, не судять, але хто б не був на його місці, під прапором "Слуга народу", виграв би. Ця тенденція негативна?
- В Україні це працює. Нічого кардинально нового не відбулося. Так, це було дуже підсилено, оскільки партія "Слуга народу" мала неймовірну підтримку, якої не мали інші, попередні партії, що були основою коаліції минулого парламенту. Дійсно, у Верховну Раду увійшло багато нових людей, які перемагали на округах тільки тому, що були висуванцями пропрезидентської сили. Добре це чи погано? Мені здається, що це не дуже добре, бо все ж таки люди не мають достатньо знань у політиці і готові голосувати за обгортки, а не опускатися до суті тих людей, кандидатів, які балотуються на їхній місцевості. Завжди є небезпека, що люди, які не заслуговують цього, потрапляють у раду. Хоча Тернополі мене більше здивувало, скільки голосів набрали проросійські політики. На мою думку, це не є добре. Громадянське суспільство передбачає, що люди мають цікавитися політикою, розбиратися в ній. І вникати в суть політики, а не голосувати за яскраві обгортки.

- Ви у громадському секторі з 2008 року. Не втомило бути небайдужим?
- В Україні є насправді дуже багато небайдужих людей, які завжди готові частину свого вільного часу не витрачати на розваги, а присвячувати загальнокорисним справам. Були у мене розчарування, звісно. Та до 2013 року, коли Віктор Федорович і його команда були при владі, а громадянське суспільство в країні тільки народжувалося. Тоді було дуже важко, бо багатьом людям було байдуже, хоча 2013 рік все змінив, у тому числі моє особисте ставлення до громадського життя. Він дав поштовх і розуміння того, що яка б не була ситуація в середині країни чи ззовні, наша спільна відповідальність - це те бачення і цінності, які ми сформували разом на Революції гідності. Я б не сказав, що мене щось зараз розчарувало. Українське громадянське суспільство кується, достатньо людей готові підставити плече. Це ми бачили і коли війна почалася. Так, може наше суспільство не зовсім готове до класичної демократії. Та впевнений, що яка б влада не була, критична маса українців, яким не байдуже, не дозволить кардинально змінити вектор розвитку нашої країни.

- Часто люди ставлять великий умовний паркан між активістом та політиком. Першим нібито бути круто, а другим - принизливо. Як наважилися йти в політику, яку не всі сприймають?
- Насправді все, що ми робимо чи то в громадському секторі, чи то в політиці, спрямоване на досягнення єдиної мети - розбудова сильної, процвітаючою української держави. І люди, які займаються політикою, чи громадською роботою, можуть впливати на ці цілі. Мені набагато простіше, бо не особливо розділяв політику та громадську роботу. Партія може брати участь у виборах та висувати своїх кандидатів у різні органи влади. Громадська організація такого права не має. Тому помилково називати політику чимось таким недобрим, брудним. Адже так ми відштовхуємо справді порядних людей брати відповідальність та балотуватися. Чому? Дуже багато людей кажуть, що недостойні і без досвіду. Та ідеальних немає ніде. Тому я навпаки закликаю активних, тверезо мислячих людей не відсторонюватися від політики, а творити її, ставати рушієм майбутнього.

- Ви вступили у "Силу Людей". Чому? Адже з вашою репутацією, ставленням тернополян могли сміливо "вторгувати" місце серед топ-брендових партій
- Мене важко назвати ярим прихильником нового президента та його більшості. Налаштований обережно, оскільки не знаю, чи нова влада працюватиме ефективно. Хоча, звісно, сподіваюся, що через п'ять років вона виявиться ефективнішою, аніж попередня. Що стосується вибору політичної сили, то, на жаль, громадські діячі і люди, які хочуть займатися політикою, завжди намагаються знайти організацію, яка має харизматичного лідера, доступ до телеканалів, фінансові ресурси і забезпечить більше шансів бути обраним. Я вирішив не йти цією дорогою. Вважаю, що слід не тільки йти у владу, а й якісно представляти себе в ній. Аби ми будували команди, що готові не просто на "рейтингу" кудись заходити, а й виправдовувати довіру, яку дали їй люди. До чого приводить "хайп"? Спочатку люди зачаровані кимось, а потім так само стрімко розчаровуються. Кого б не обрали, через певний час приходить негативне сприйняття, бо обирали обгортку. Я вирішив приєднатися до однодумців, з якими разом робили чимало і в громадському секторі, де ми намагалися бути корисними, ефективними і без мандату депутата.

- Як Ви оцінюєте роботу нашої влади зараз?
- Я не хотів би давати оцінку чи депутатам, чи міському голові. Кожен тернополянин має крізь приму того, що він бачить навколо, ті процеси, що відбувалися, без рожевих окулярів, а з розумом, у підсумку зробив свої висновки на виборах, коли б вони не були. Звісно, кожна громада, в тому числі наше місто, переживає досить непогані часи, після Майдану політика децентралізації позитивно відобразилася на кожному містечку країни. Чому? Що б не було, а частина фінансів залишалася тут, не йшла у Київ, за ці кошти можна було багато зробити. Упродовж п'яти років і Тернопільська міська рада отримала набагато більше можливостей. Збільшилися об'єми викладання бруківки, ремонту інфраструктури, фонтанів тощо. Можливостей стало більше, але було багато випадків, коли не завжди якісно влада в місті використовує довіру, яку отримала. За ці п'ять років було безліч моментів, де зіштовхувалися інтереси громади та влади. Було багато випадків, коли намагалися забудувати зелені зони, той самий парк Відродження. Досі є проблеми з торфовими котельнями. Нам обіцяли благо, а в підсумку отримуємо такі ж платіжки…


- Зі вступом у "Силу Людей" громадську роботу не покидаєте?
- Звісно, що ні. Я є одним з керівників громадської організації "Вільні Люди". Ми займаємося тим, що намагаємося усіма силами змусити органи державної влади зменшити вплив Росії в середині України. Ми намагаємося також виставити "червоні лінії" для нової влади, бо, на жаль, президентська та парламентська виборчі кампанії не дали тих відповідей, які ми хотіли би почути. Тобто як будуть діяти в системі протидії російській агресії. Ми робимо на всеукраїнському рівні все для того, щоб теперішня влада продовжила інтеграцію України в НАТО та ЄС. І в жодному разі не відмовилася від тих територій, де зараз немає української влади: Криму та частини Луганської і Донецької областей. Думаю, тепер навпаки ми в цій темі матимемо підсилення від команди "Сила Людей". Разом з тим, так, я прийняв рішення з формату громадської роботи перейти в партію "Сила Людей", де є багато моїх друзів, вважаю однодумців, аби робити все, щоб якість місцевої влади ставала вищою. Це основна моя мотивація, бо бачу в "Силі Людей" щиру справжню команду, а не групу людей, що хоче управляти ресурсами Тернополя.

Розмовляла Олеся Чорнява

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.