Виставка «УПА. Армія нескорених» презентували у Тернополі

21 Жов 2013 / 08:14 | 2 коментарі | Переглядів: 3078

DSC_2854.jpg

Напередодні святкування Покрови 13 жовтня у центрі Тернополя була представлена виставка "УПА. Армія нескорених". Презентацію провела громадська організація "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" в рамках заходів, приурочених до дня Української повстанської армії. До кінця жовтня виставку зможуть побачити студенти тернопільських вишів у своїх навчальних закладах.

Виставка "УПА. Армія нескорених" є своєрідним пересувним музеєм, що включає 32 двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Оригінальні фото, більшість з яких були опублікованими вперше, та документи подають об'єктивну інформацію, представлену в яскравому та цікавому форматі, щоб відвідувачі змогли зробити власні висновки про цю сторінку історії України. Авторами експозиції "УПА. Історія нескорених" є співробітники Центру досліджень визвольного руху: Володимир В'ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виконаний Ольгою Сало. На презентації з відвідувачам спілкувався історик, дослідник визвольного руху на Тернопільщині, член МНК Сергій Волянюк.

"Банери з інформацією про УПА є дуже цікавими та досить детальними. Я впевнилась у тому, що цю армію й справді можна назвати нескореною. Особливо мене вразив факт перебування жінок у її лавах. У мене було багато питань, на які я отримала вичерпні відповіді від організаторів виставки",- каже глядачка Соломія Сокальська.

За словами організаторів, більшість перехожих не оминали експозиції, історією УПА цікавилися люди різного віку: школярі, студенти, старші люди. Деякі з них розповідали історії з життя своїх родичів, знайомих, які мали відношення до армії нескорених. Також відвідувачі мали змогу придбати відповідну тематичну літературу на території презентації.
В рамках відзначення свята Покрови молодіжні організації міста також проведуть наступні заходи:

14 жовтня, 20.00, біля пам'ятника С.Бандері - Всеукраїнська молодіжна акція "Присяга вояка УПА", опісля - повстанська ватра (співи патріотичних пісень під гітару) в Парку Топільче;
25 жовтня 18.00, Український Дім "Перемога" - показ фільму "Три історії Галичини".

Фотоальбом: Презентації виставки "УПА. Армія нескорених" у Тернополі до свята Покрови

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.