Тернопільських ветеранів ОУН-УПА привітали напередодні Водохреща та Щедрого вечора

22 Січ 2015 / 14:53 | Переглядів: 3522

ветерани ОУН УПА Роман Навроцький

Сьогодні у Тернополі проживає близько 80 ветеранів ОУН УПА. Днями 30 із них зібралися, щоб згадати минуле, побачити один одного і привітати з Новорічними та Різдвяними святами.

Голова тернопільського братства ОУН-УПА "Лисоня" Роман Ванчура каже: ця зустріч приємна і водночас тривожна, адже те, що пережили колись ветерани ОУН УПА, сьогодні переживають українці знову - на сході, і це турбує кожного з нас. "Під час зустрічі ми згадали, як воювали, як захищали рідну землю, як доводилося шукати їжу, одяг, зброю, щоб армія була військовоспроможною, як довелося пережити тяжкі роки у таборах на засланні".

З вітанням і подарунками завітали до тернопільського братства ОУН-УПА "Лисоня" депутат обласної ради Роман Навроцький та директор з розвитку благодійної фонду "Фонд Добрих людей" Ігор Костюк. Ветеранам вручили продуктові набори до свят. Зокрема, у пакунки поклали тушонки та усе для приготування куті на Щедрий вечір - пшеницю, цукор, мак та інші продукти. Привітали націоналістів з Новим Роком, Різдвом Христовим та побажали усяких благ, а також розповіли, що протягом січня планують завітати додому до тих ветеранів ОУН УПА, з якими не вдалося зустрітися.

"Хто не пам'ятає минулого - немає права на майбутнє. Розуміємо, що на часі - допомога військовим, які зараз воюють в зоні АТО, адже знаємо, що вони дуже потребують усього: від води і їжі - до озброєння. Але у той же час не можемо забувати і про безстрашних воїнів ОУН УПА, які дуже багато зробити для нас, які теж ризикували життям за Україну і сьогодні заслуговують на шану, повагу і підтримку. Вважаю, що надалі ми маємо більше уваги приділяти цим людям, більше розповідати молодому поколінню про їх героїзм, тому плануємо у навчальних закладах проводити лекції за участю ветеранів ОУН УПА. У Новорічно-Різдвяні дні хочеться побажати усім їм міцного здоров'я, нам потрібні такі люди, вони можуть дати цінні поради, поділитися своїм досвідом і допомогти сформувати патріотичне суспільство". - зазначив Роман Навроцький.

Голова Тернопільської обласної молодіжної організації "Студентська Свобода" Ігор Костюк підкреслив, що найближчим часом планують залучити й інші активні громадські організації Тернополя до співпраці і підтримки ветеранів ОУН УПА, закріпити за ними певну роботу, щоб наші патріоти відчули, що про них пам'ятають і цінують їхній великий внесок в історію України, їхній подвиг. "Сподіваюся, що студенти більше спілкуватимуться із ветеранами ОУН УПА і братимуть із них приклад, вчитимуться мужності, сміливості і формуватимуть себе як свідомих націоналістів. Вітаю усіх наших борців за волю держави зі святами і висловлюю велику подяку за їх відвагу і те, що сьогодні ми маємо на кого рівнятися". - наголосив Ігор Костюк.

Прес-служба Тернопільської міської організації ВО "Свобода"

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.