«Майбутнє України» дивує усіх

28 Лис 2014 / 09:33 | Переглядів: 2487

школа перемога

Двоє школярів Тернопільського обласного відділення МАН взяли участь у фінальному етапі V Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів "Майбутнє України", організованої Національним центром "Мала академія наук України" з 18 по 20 листопада 2014 року.

Слухачі Тернопільської МАН представили свої винаходи, над якими працювали протягом 2013/2014 навчального року.

Журі високо оцінило розробки наших МАНівців. Макарчук Богдан, учень 9 класу Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, слухач секції фізики, зумів зацікавити присутніх власним винайденим двигуном, який має працювати за допомогою реактивної тяги елементарних частинок.

Переможцем став учень Скала-Подільскої ЗОШ І-ІІІ ст. Борщівського району, слухач секції науково-технічної творчості - Кучер Олександр, ІІ місце у номінації "Технічна творчість та винахідництво", (науковий керівник: Мулярчук Андрій Петрович - викладач Борщівської філії МАН). Учень презентував макет геліоелектростанції з параболічним концентратором та світлодіодом. Ця електростанція по собівартості значно дешевша від існуючих сонячних електростанцій та характеризується високим рівнем ККД фотовольтаїчного перетворювача в широкому температурному діапазоні.

Юні правознавці в гостях у нотаріуса PDF Друкувати

11 листопада 2014 року відбулася зустріч учнів секції правознавства Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України з приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Шонь Юліаною Михайлівною. Захід був організований викладачем секції Яремко Оксаною Михайлівною, кандидатом юридичних наук, доцентом ТНЕУ.

Юліана Михайлівна розповіла присутнім про особливості нотаріальної діяльності, про посвідчення окремих договорів та реалії розвитку сьогоднішнього нотаріату. Юрист обговорила з учнями застосування на практиці основних положень Закону України "Про нотаріат", проблеми реалізації в професійній діяльності "Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" з огляду на оновлення чинного законодавтсва. Юліана Михайлівна акцентувала увагу на діловій репутації та особистих якостях нотаріусів, а відтак, на професійних і морально-етичних стандартах їх діяльності, розумінні нотаріусами призначення та відповідного характеру обраної професії відвідно до вимог Кодексу професійної етики нотаріусів України. Адже нотаріус - це особа, спеціально уповноважена на вчинення нотаріальних дій, серед яких засвідчення вірності копій документів і виписок з них, справжності підпису на документах, вірності перекладу документів з однієї мови на іншу, а також деякі інші дії, норми яких відрізняються один від одної в різних країнах. Учні також дізналися, що нотаріусом може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менше, як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менше, як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Надзвичайно цікавими для учнів були наведені приклади з особистої практики, що підтверджували важливість і багатосторонність нотаріальної діяльності для захисту прав громадян України. Такі зустрічі сприяють фаховій підготовці молоді, передачі їй досвіду практичних працівників, формуванню стійкого розуміння про відповідальний характер професії юриста незалежно від обраної сфери діяльності.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.