Уряд уточнив правила перерахунку комунальних платежів за тепло та гарячу воду. Тепер у разі погіршення якості послуг через російські атаки споживачі сплачуватимуть лише 20% від повної вартості. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Що зміниться для людей
«Люди не повинні платити повну вартість за тепло чи гарячу воду, якщо через російські атаки послуги надавалися з перебоями або неякісно», — наголосила очільниця Кабміну. Рішення збільшує розмір перерахунку до 80% і враховує фактичний обсяг та якість послуг. Перерахунок стане обов’язковим для всіх постачальників незалежно від регіону.
Органи місцевого самоврядування зможуть компенсувати частину витрат комунальних підприємств із резервних фондів бюджетів для відновлення пошкодженої інфраструктури. У січні 2026 року президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністерка Юлія Свириденко вже гарантували автоматичний перерахунок, якщо послуги не надавалися через обстріли.