Російська влада очікує програшу партії прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” на парламентських виборах 12 квітня. Про це дізналися від джерела в Кремлі.
Спочатку сподівалися, що Орбан переможе за партійними списками. Згодом бажали успіху з урахуванням одномандатних округів. Тепер припускають повну поразку. “Спочатку були надії на те, що Орбан і його технологи зможуть переломити ситуацію і виграти [вибори] за партійними списками. Потім бажаним сценарієм стала перемога з урахуванням одномандатних округів. Зараз [у Кремлі] припускають, що й цього не буде”, – зазначив співрозмовник.
Раніше західні ЗМІ повідомляли про активні спроби РФ допомогти “Фідес”. Адміністрація президента схвалила план політтехнологів з Агентства соціального проєктування Іллі Гамбашидзе. Він передбачав просування Орбана в соцмережах як “сильного лідера з друзями по всьому світу”. Паралельно планували інформаційні атаки на суперників – партію “Тиса” Петера Мадяра, представляючи його “іграшкою ЄС”.
Посольство РФ заперечило втручання. Кремль назвав ці публікації фейком. Співрозмовник джерела уточнив: якогось управління кампанією з Адміністрації президента немає, але є “сприяння” в соцмережах.
У разі поразки її подадуть у російських ЗМІ як “кольорову революцію” від Євросоюзу. Для Володимира Путіна винними стануть Орбан і його команда. “Навіть за нашої підтримки вони нічого не змогли”, – додало джерело.
Останні дані про вибори в Угорщині
Опитування показало перевагу опозиції. Партія “Тиса” Петера Мадяра випереджає “Фідес” на 9, 11 та 13 відсоткових пунктів у ключових категоріях виборців. Визначених схиляється до 86% – зріст з 79% наприкінці березня.
Орбан попередив про “небезпеку”, якщо його усунуть. “Зараз ми стикаємося з небезпекою втратити все, що ми разом побудували”, – заявив прем’єр. За його словами, іноземні спецслужби сіють хаос.
