Біткоїн 1 квітня продовжив зростання після першого за п’ять місяців місячного приросту в березні. Заяви президента США Дональда Трампа про завершення війни з Іраном найближчими тижнями підтримали криптовалюту разом з іншими ризиковими активами.
За даними джерела, найбільша криптовалюта зросла на 1,5% до близько 69 000 доларів на ранніх торгах у Європі станом на 10:00 за київським часом. Ефір утримався вище 2 100 доларів.
У березні біткоїн додав 2,2% — перше зростання з вересня. Це сигналізує про можливий вихід з “криптозими”, що почалася обвалом у жовтні 2025 року. Заява Трампа посилила оптимізм, попри закриту Ормузьку протоку.
Прогнози експертів
Керівник досліджень Bitwise Asset Management Раян Расмуссен прогнозує нові історичні максимуми. “Після послаблення геополітичних і макроекономічних ризиків багаторічні чинники зростання — зокрема інституційне прийняття та більша регуляторна визначеність — можуть підштовхнути біткоїн до нових історичних максимумів”, — зазначив він.
Позитивна динаміка в березні після п’яти місяців падіння свідчить про повернення інтересу інвесторів. Чисті надходження до американських ETF сягнули 1,2 млрд доларів, завершивши чотиримісячний відтік.
Біткоїн залишався стабільним у березні, на тлі падіння акцій і золота через інфляцію від зростання цін на енергоносії. Водночас він на 45% нижчий за історичний максимум понад 126 тис. доларів.
Керуючий партнер Tokenize Capital Хейден Г’юз чекає волатильності в квітні. “Складатиметься враження, що хороші часи повернулися. Водночас наш базовий сценарій — подальше зниження до кінця року через порушення ланцюгів постачання, які швидко не усунути, високий рівень боргів домогосподарств, напруга у секторі приватного кредитування та інші ‘чорні лебеді’, які, на нашу думку, ще не враховані ринком”, — сказав він.
Динаміка в лютому
У лютому біткоїн обвалився до 16-місячного мінімуму близько 60 000 доларів. Загалом за місяць втратив понад 19%, ризикуючи найгіршим результатом з червня 2022 року.
