Борис Пісторіус коментує вивід 5 тис. солдатів США з Німеччини поряд з німецькими військовимиБорис Пісторіус коментує вивід 5 тис. солдатів США з Німеччини поряд з німецькими військовими

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав рішення США скоротити військову присутність у Європі очікуваним. Він закликав європейські країни посилити власну оборону, повідомляє джерело.

Коментуючи плани виведення 5 тисяч американських військових з Німеччини, Пісторіус наголосив: Європа повинна взяти на себе більше відповідальності за безпеку континенту. Залежність від США має зменшитися.

“Було передбачувано, що США виведуть війська з Європи, зокрема з Німеччини”, – заявив міністр.

Німеччина вже діє рішуче. Країна розширює чисельність Бундесверу, прискорює закупівлі озброєнь і модернізує військову інфраструктуру.

Майбутні оборонні проєкти Європи реалізуватимуть у тісній співпраці з Великою Британією, Францією, Італією та Польщею. Пісторіус назвав їх “Великою п’ятіркою” європейської оборони.

Ширший контекст

Заява прозвучала на тлі змін у стратегії США. Вашингтон переглядає розміщення сил, фокусуючись на інших регіонах.

Цього тижня президент США різко розкритикував канцлера Німеччини Фрідріха Мерца за оцінку війни з Іраном. Він назвав його “абсолютно неефективним”. Пентагон оголосив про скорочення 5 тисяч із 36 400 військових у Німеччині. Додатково підвищать мита на легкові та вантажні авто з ЄС. Цей крок вдарить по Німеччині найсильніше.

By Олександр Дихтярук

Привіт, я - Олександр, головний редактор інформаційного порталу t-v.te.ua, моє натхнення — відкривати нові знання й ділитися ними з іншими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *