Російські війська за минулу добу просунулися поблизу двох сіл Сумської громади, розташованих біля кордону. Про це повідомляє український аналітичний моніторинговий проєкт.
Йдеться про села Проходи та Таратутине Краснопільської селищної громади Сумського району.
“Ворог просунувся поблизу Проходів та Таратутиного”, – зазначили аналітики.
Тим часом Генштаб ЗСУ повідомив про обстріли позицій українських військ і населених пунктів. Противник також проводив штурмові дії на півночі.
На Північно-Слобожанському та Курському напрямках ворог завдав одного авіаційного удару. Він скинув одну керовану авіабомбу, здійснив 84 обстріли, два з них – реактивними системами залпового вогню. Зафіксовано дві штурмові дії.
Ситуація на Сумщині
Раніше російські сили просунулися біля Новодмитрівки та Степка. Аналітики зафіксували це два дні тому.
Ворог розширює буферну зону вздовж кордону. Початок таких дій пов’язують із селом Грабовське, а тиск триває в районі Миропільського. Станом на 14 квітня площа контролю противника на Сумщині сягає близько 150 кв. км.
Військовий експерт Іван Ступак пояснив мету буферних зон. “Вони роблять це, щоб розфокусувати Сили оборони. Це стосується й Сумської області. Чим більше пульсуючих гарячих точок, тим більше Генштаб розтягує увагу. ЗСУ змушені реагувати, направляти додаткові сили й техніку”, – заявив він.
