Сили оборони України демонструють нові можливості в розвідці та оперативному наведенні на пересувні високопріоритетні цілі, зокрема тактичні ракетні комплекси ворога.
Серія точних ударів
Відомий військовий аналітик Іван Киричевський проаналізував недавні успіхи ЗСУ. За повідомленнями Генштабу, українські військові завдали результативних ударів по оперативно-тактичним ракетним комплексам “Іскандер” 17 лютого, 6 березня та 14 березня. Крім того, 23 лютого, 17 березня й 24 березня знищили берегові ракетні комплекси “Бастіон-М”, адаптовані для гіперзвукових ракет “Циркон”.
Аналітик називає це досягнення рекордним. “Уже є підстави говорити про своєрідний рекорд від Сил оборони України. Рекордними тут є частота успішних уражень позицій та пускових установок ракетних комплексів ворога, які провели наші військові”, – зазначає Киричевський.
Пауза та нові спроможності
Попередні подібні успіхи фіксувалися в червні 2025 року: тоді ЗСУ знищили одну й пошкодили дві пускові установки “Іскандер”. Далі тривала пауза аж до лютого 2026-го.
Киричевський звертає увагу на брак детальних даних про удари. “Якщо Генеральний штаб ЗСУ в цій історії пішов на вжиття заходів OPSEC (збереження інформаційної безпеки), то тут явно мова про набуття нових спроможностей одразу в кількох сегментах – ведення розвідки, видача цілевказівки, планування операцій та застосування різних видів далекобійного озброєння”, – припускає експерт.