Звернення голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця до правоохоронних органів

23 Чер 2014 / 16:39 | Переглядів: 1995

Хомінець Василь

На Тернопіллі однією із найгостріших та найактуальніших проблем є незаконний видобуток надр, який триває упродовж років. Ще у 2009 році депутати обласної ради разом із фахівцями провели комплексну перевірку щодо стану використання надр у Тернопільській та забезпечення розвитку інфраструктури сіл, селищ, міст області, в межах яких здійснюється видобування корисних копалин. Результати перевірки були оприлюднені на 30 сесії обласної ради 11 лютого 2010 року. Звіт, підтверджений фотоматеріалами, показав - належної охорони та раціонального використання корисних копалин на території Тернопільської області ще не забезпечено, у багатьох випадках використання корисних копалин здійснюється без спеціальних дозволів на користування надрами, гірничих та земельних відводів.

На жаль, ситуація не змінилася і донині. Про це свідчать численні публікації у засобах масової інформації краю, звернення небайдужих громадян та активістів громадських організацій, повідомлення відповідних управлінь та установ..

Так, за інформацією Держгірпромнагляду у Тернопільській області, поклади цегельної сировини - суглинки незаконно видобувають у більшості районів області, підприємства не мають основного законодавчого документа (спеціального дозволу) на право користування надрами, не здійснюється маркшрейдерське обслуговування гірничих робіт, передбаченого законодавством про надра. На території області незаконно видобуваються поклади пісків, суглинків, пісковиків без відповідних спеціальних дозволів на користування надрами. Є чимало порушень у видобутку підземних вод, яке ведеться без відповідного обліку об'ємів.

Провідний геолог державного науково-виробничого підприємства "Геоінформ України" Василь Кітура повідомив, що у 2013 році надрокористувачі працювали на 160 родовищах і проявах корисних копалин, і лише 100 з них мають дозволи на користування надрами. Із них 7 - на геологічне вивчення з дослідно-промислової розробки і 93 на видобування корисних копалин. Відтак, близько 60 користувачів надрами роками видобувають корисні копалини незаконно та самовільно.

Через такі очевидні порушення та нелегальне видобування корисних копалин обласний бюджет втрачає десятки мільйонів гривень. Більше того, надра краю опустошуються, не приносячи жодних преференцій області. Вирубані ліси, сплюндровані землі - ось що залишається після незаконної розробки надр.

Мінеральні ресурси повинні працювати на економіку і бюджет краю, тому проблема законності використання надр існувала давно і є актуальною на сьогодні. І її потрібно вирішувати в правовому полі.

Звертаюся до правоохоронців краю - прокуратури, міліції, СБУ!

Розв'язати цей "гордіїв вузол" із незаконним використанням надр області можна лише з Вашою допомогою. Закликаю Вас із високою відповідальністю поставитися до цієї проблеми, від якої залежить і наповнення обласного бюджету, і, як наслідок, вирішення багатьох соціальних питань Тернопільщини.

Тернопільська обласна рада сподівається на вирішення цієї складної справи та планує заслухати звіт щодо подолання зазначених проблем на найближчих сесійних засіданнях. Переконаний, що правоохоронні органи області докладуть усіх зусиль для припинення розкрадання національних природних багатств Тернопільщини.

З повагою
Голова Тернопільської обласної ради
Василь Хомінець

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.