Свободівці лобіювали транспортні питання на засіданні Комітету Верховної Ради України

22 Лис 2013 / 11:18 | Переглядів: 2542

комітет транспорту Кайда Боберський

20 листопада 2013 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку. Участь у засіданні взяли свободівці - народні депутати України Олексій Кайда та Анатолій Вітів.

Учасники зустрічі підбили підсумки виїзного засідання у Тернопільській області. Зокрема йшлося про стан законодавчого забезпечення розвитку транспортної інфраструктури Тернопільщини, фінансування на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг, перспективи подальшого розвитку дорожньої галузі, а також актуальні питання щодо забезпечення пасажирських перевезень на території області.

Народний депутат Олексій Кайда наголосив на необхідності передбачити у Держбюджеті на 2014 рік належне фінансування галузі. "У транспортній інфраструктурі Тернопільщини є чимало проблемних питань. Це і тернопільський аеропорт, незадовільний стан доріг, колій та станцій на залізничних маршрутах, потреба в оновленні рухомого складу потягів тощо. При формуванні проекту бюджету на наступний рік потрібно звернути увагу на забезпечення належного фінансування транспортно-дорожнього комплексу. Приміром, для ліквідації заборгованості перед перевізниками має бути субвенція для компенсації в повному обсязі втрат доходів від перевезень пільгових категорій пасажирів", - підкреслив свободівець.

Парламентар також поставив питання щодо відновлення руху пасажирських потягів. Як зазначив Олексій Кайда, за останній час було скасовано чимало пасажирських потягів. "У зв'язку з цим до мене надходять чисельні скарги мешканців різних областей України. Вважаю, що при ухваленні таких рішень першочерговим аргументом має бути задоволення потреб громади у транспортному обслуговуванні", - сказав народний депутат.

За результатами засідання було ухвалено рішення дати ряд доручень профільним міністерствам та відомствам щодо вирішення інфраструктурних питань Тернопільщини, а саме:

- передбачити у проекті Закону України Про Державний бюджет України на 2014 рік та наступні роки належне фінансування галузі;

- визначити стимулюючі механізми для суб'єктів авіаційної діяльності щодо розвитку внутрішньодержавного авіасполучення та розвитку економіки на 2013-2014 роки щодо оновлення рухомого складу;

- вжити заходів щодо ліквідації аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП на автомобільних дорогах Тернопільської області;

- вжити заходів для покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг державного значення;

розглянути можливість відновлення руху скасованих пасажирських потягів з урахуванням оновлення пасажирського складу та достатнього фінансування з державного та місцевого бюджетів перевезень пільгових категорій пасажирів;

розглянути можливість у фінансових планах на 2014-216 роки передбачити необхідні кошти для проведення капітального ремонту колії та виконання реконструкції станцій на залізничному напрямку Тернопіль-Чернцівці тощо.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.