Олексій Кайда звернувся до Азарова щодо недопущення приватизації споруд Свято-Успенської Почаївської лаври

25 Жов 2013 / 15:16 | Переглядів: 1748

Кайда Олексій вибори

25 жовтня 2013 року народний депутат України свободівець Олексій Кайда скерував Прем'єр-міністрові України депутатський запит щодо недопущення приватизації споруд Свято-Успенської Почаївської лаври. "У духовенства та громадськості краю викликала обурення чергова спроба Московської церкви заволодіти Почаївською лаврою. Попередні наступи на святиню нашого народу завершилися провалом. І цього разу українці не допустять "прихватизації" Почаївської лаври. Адже як можна віддавати вікові культурні та духовні надбання нації?!", - наголосив націоналіст. У зв'язку з реєстрацією окремими депутатами законопроєкту про вилучення з переліку пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, будівель Почаївської лаври, народні депутати-свободівці від Тернопільщини зареєстрували альтернативну законодавчу ініціятиву. "Наш проєкт Закону передбачає заборону приватизації всіх об'єктів культурної спадщини українського народу ", - підкреслив Олексій Кайда. Парламентар також звернувся до Прем'єр-міністра Миколи Азарова щодо необхідности включення Почаївської лаври до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, внесення її до списку пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та проведення перевірки дотримання земельного та міграційного законодавства на території храмового комплексу. Нагадаємо, що за час, коли Олексій Кайда був головою Тернопільської обласної ради, облрада неодноразово зверталася до Президента України, Голови Верховної Ради й Прем'єр-міністра щодо недопущення "прихватизації" Почаївської лаври, з вимогою скасувати рішення про передачу святині Московському патріархату та щодо необхідности повернення лаври до Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. (http://kayda.info/)

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.