Олексій Кайда вимагає повернути Почаївську лавру до складу

23 Вер 2013 / 15:35 | 1 коментар | Переглядів: 2481

Кайда

20 вересня 2013 року народний депутат України від ВО "Свобода" Олексій Кайда скерував депутатське звернення Прем'єр-міністрові України Миколі Азарову щодо недопущення приватизації споруд Свято-Успенської Почаївської лаври, включення їх до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника та внесення Свято-Успенської Почаївської лаври до списку пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

"Представники духовенства та громадськість Тернопільщини стурбовані ситуацією, що склалася навколо Свято-Успенської Почаївської лаври, у зв'язку з реєстрацією групою народних депутатів законопроекту про вилучення з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації будівель Почаївської лаври", - йдеться у зверненні.

Олексій Кайда наголосив, що в илучення із переліку фактично означає " приватизацію " . "Влада поступово здає не тільки українські землі під флот чужої країни, вона береться і за вікові культурні та духовні надбання нації. Кремлівська церква, маючи підтримку провладної партії, намагається повністю заволодіти Почаївською лаврою. Попередні наступи на святиню нашого народу завершилися провалом. Проте такі жести добре показують релігійні уподобання владної верхівки нашої держави", - зазначив свободівець.

Олексій Кайда наголосив на тому, що громадськість Тернопільщини не допустить "приватизації" Почаївської лаври. "Українські християнські центри - Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво-Печерська лаври, Софія Київська - це духовне багатство українців. Туди з молитвами йдуть паломники з усього світу. Я неодноразово наголошував і наголошую на тому, що українські святині мають належати українському народу! ", - зазначив свободівець.

Народний депутат звернувся до Миколи Азарова з вимогою повернути Почаївську лавру до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника та звернутися до Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з поданням про внесення Свято-Успенської Почаївської лаври до Списку пам'яток всесвітньої спадщини, а також провести перевірку дотримання земельного та міграційного законодавства на території храмового комплексу.

Нагада ємо, що в період, коли Олексій Кайда був головою Тернопільської обласної ради облрада неодноразово приймала звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України щодо недопущення "приватизації" Почаївської лаври, скасування рішення про передачу святині Московському патріархату та щодо повернення лаври до Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.