Олексій Кайда: Фракція «Свободи» і надалі робитиме все для того, аби пришвидшити розв'язання проблеми валютних позичальників

20 Чер 2014 / 12:25 | Переглядів: 1479

Кайда трибуна парламент

Десятки тисяч українців, які отримали валютні кредити, постраждали від різких курсових коливань та знецінення національної валюти. І багато родин зараз неспроможні їх виплачувати. У такій ситуації вирішення питання, від якого залежить доля українських громадян, залежить саме від оперативних і ефективних дій держави. На цьому 19 червня 2014 року наголосив народний депутат України від ВО Свобода" Олексій Кайда на засіданні парламенту під час обговорення законопроекту № 4895 "Про переведення кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну".

"Робоча група з врегулювання ситуації з валютними кредитами збиралася неодноразово. Було запрошено представників Уряду, Національного банку, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, асоціацій банківських та фінансових установ, громадськості. І неодноразово велися дискусії щодо напрацювань узгодженого законопроекту. Але відповідально стверджую, що до спільного знаменника прийти дуже важко. Тому що, якщо одну сторону законопроект задовольняє, то іншу - ні, і відповідно навпаки. Тому для того, щоб розрубати цей "гордієв вузол", необхідно проголосувати зараз у першому читанні за законопроект про переведення кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну, і до другого читання внести поправки", - підкреслив Олексій Кайда.

Як зазначив свободівець, ухвалення мораторію на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення валютних кредитів, відбувалося так само важко. "Але це дало можливість зробити наступний крок - пришвидшити розгляд питання по розв'язанню проблеми наших валютних позичальників. Тому, якщо ми ухвалимо в першому читанні цей законопроект, це і буде, знову ж таки, стимул для Мінфіну, Нацбанку внести пропозиції. Бо на засіданнях робочої групи було узгоджено про розподіл компенсаційних механізмів між трьома сторонами: державою, банками та самими позичальниками. І фракція ВО "Свобода" однозначно підтримує і голосуватиме за законопроект в першому читанні", - наголосив народний депутат.

За результатами законопроект № 4895 "Про переведення кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну" у першому читанні ухвалено не було. Проте Олексій Кайда наголосив, що фракція "Свободи" і надалі робитиме все для того, аби пришвидшити вирішення питання валютних позичальників та вироблення консолідованої позиції. "Тому вже найближчим часом відбудеться чергове засідання робочої групи, на якому ми розглянемо оптимальні шляхи розв'язання проблеми, щоб допомогти десяткам тисяч українців", - зазначив свободівець.

Прес-служба народного депутата України

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.