У Латвії планують заборонити продаж енергетичних напоїв дітям

26 Вер 2012 / 08:36 | 1 коментар | Переглядів: 4247

енергетичні напої

Комісія Сейму Латвії з питань народного господарства розглядає можливість введення вікових обмежень на продаж енергетичних напоїв.

Можливо, купувати цей продукт можна буде лише з 16 або 18 років, пише db.lv.

На сьогоднішньому засіданні комісії також пролунала пропозиція заборонити продаж "енергетиків" у нічних клубах, де вони використовуються в приготуванні коктейлів, в тому числі алкогольних. Лікарі, які брали участь у засіданні комісії, заявили, що подібні обмеження повинні бути пов'язані із загальною демографічною політикою.

Як пояснив президент Товариства лікарів Петеріс Апініс, обмеження на продаж енергетиків сприятиме поліпшенню загальної демографічної ситуації, хоча є і більш гострі проблеми, наприклад, боротьба з надмірним розповсюдженням солоних і жирних продуктів.

Депутати також розглядають пропозицію ввести спеціальне маркування для енергетичних напоїв, де буде вказано, що вони містять велику кількість кофеїну і не рекомендуються дітям, вагітним і матерям, які годують дітей.

У свою чергу Асоціація продавців безалкогольних напоїв вважає, що обмеження непропорційні. На думку організації, пропозиції не мають наукового обґрунтування і суперечать законодавству ЄС, в якому обмежень взагалі немає. Асоціація заявила, що 250 мілілітрів напою містять стільки ж кофеїну, скільки чашка кави.

Зазначимо, що енергетичними напоями торгують в 162 країнах світу, де існує різний підхід до обмежень. У свою чергу в Уругваї, Туркменістані та деяких країнах Африки "енергетики" повністю заборонені.

Джерело: Делфі

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.