Латвійська діаспора просить "викинути" російську мову з вищих навчальних закладів

18 Вер 2012 / 13:32 | Переглядів: 1879

латвія

Всесвітнє об'єднання вільних латишів (ВОВЛ) закликає уряд Латвії та Міжвідомчий координаційний центр не допустити замаскованих спроб впровадження у вищих навчальних закладах країни російської мови.

"Неповних 65 тисяч даних нам Богом квадратних кілометрів біля Балтійського моря — єдине місце, де у латиського народу є достатня критична маса, щоб піклуватися про збереження латиської мови та культури. Якщо ми тут не втримаємося, нашого народу більше не буде", - йдеться в листі.

Як вказує об'єднання, у розділі про освіту в Національному плані розвитку (НПР) йдеться, що навчальний процес у школах забезпечується кількома мовами, щоб підготувати молодь до конкуренції на міжнародному ринку праці. На різних мовах пропонуються і програми ВНЗ, щоб вища освіта стала експортним продуктом Латвії, який буде популярним особливо на сході і в країнах СНД.

Як вказує ВОВЛ, якщо автори документа хотіли закріпити використання в латвійських ВНЗ інших мов, то потрібно було передбачити, що йдеться лише про мови країн ЄС. В іншому випадку цим документом де-факто буде легалізовано двомовність латвійської системи освіти та Латвійської держави, попереджає організація.

До слова, відповідний лист об'єднання направило до Міжвідомчого координаційного центру в рамках обговорення НПР в період з 2014 по 2020 роки.

Організація також закликала авторів НПР "чітко заявити про мету існування держави на самому початку документа, а не на 31-й сторінці".

Джерело: Телеграф

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.