Сім міжнародних перевізників поставили підписи за компанію

11 Кві 2014 / 16:35 | Переглядів: 1360

журналіст ручка папір

Про це зазначив начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук, коментуючи звернення міжнародних перевізників до Генеральної прокуратури України стосовно вимагання хабарів за відшкодування податку на додану вартість.
Із 23 заявників, котрі поставили свої підписи під таким зверненням, 7 суб'єктів господарської діяльності (юридичних та фізичних осіб), які здійснюють міжнародні перевезення, впродовж 2013 р. - I кварталу 2014 р. взагалі не звертались до Тернопільської ОДПІ за відшкодуванням податку на додану вартість. Загалом, впродовж 2013 року з бюджету, на рахунки платників відшкодовано більш як 53,5 млн. гривень ПДВ, а у I кварталі 2014 року ця сума склала 16,7 млн. гривень.
Як і в минулому році, так і в I кварталі 2014 року серед 55 та 36 відшкодувальників відповідно, було 4 платники податку, яким суми ПДВ були відшкодовані в автоматичному режимі. Серед заявників - один платник, який відповідає відповідним критеріям, отримав як в 2013 так і у 2014 році ПДВ-автомат - близько 2 млн. гривень.
Необхідно зазначити, що кількість потенційних претендентів на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі може бути значно більшою. Однією з умов, що передбачає відшкодування ПДВ в автоматичному режимі - заробітна плата повинна перевищувати у 2,5 рази мінімальний розмір (у 2013 році - 2867,5 грн., у 2014 році - 3045 грн.). Із тих 23 заявників лише один витримує даний критерій, в інших заробітна плата дещо більша від мінімального розміру.
Впродовж минуло року та у 2014 році скарг від платників, які мали намір відшкодувати ПДВ, не надходило.
Нагадаємо, що антикорупційний сервіс "Пульс" утворений для здійснення громадського контролю за діяльністю органів Міндоходів та боротьби з проявами корупції і почав працювати з січня 2012 року. З допомогою прямої телефонної лінії за номером (044) 284-00-07 платники отримали можливість не тільки повідомити податківцям про протиправні або корупційні дії, а й довідатись про результати перевірки та вжиті заходи.
Протягом І кварталу 2014 року на сервіс Міністерства доходів і зборів України "Пульс" надійшло 3 інформаційних повідомлень від громадян Тернополя та Тернопільського району. Тематика звернень стосувалася прийняття податкової звітності на паперових носіях. Отримані звернення розглянуто та вирішено у встановлений термін.
Варто також мати на увазі, що платники, аби повідомити про корупційні дії, можуть звернутись не тільки на сервіс "Пульс", а й до працівників спеціально створеного підрозділу для боротьби з протиправними злочинами у сфері службової діяльності - відділу внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Тернопільській області, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька 1, кім. 703, тел. "довіри" 0-800-801-007.
Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.