Прощені борги оподатковуються

13 Лют 2014 / 12:14 | Переглядів: 1296

Гроші

Сума боргу, прощена кредитором, вважається доходом отриманим платником податку, як додаткове благо.
Головною умовою є те, що таке рішення прийнято кредитором самостійно і не пов'язане з процедурою банкрутства.
Якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано, такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Сума доходу платника податку - боржника у вигляді суми анульованого боргу відображається кредитором у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано, за ознакою доходу "126".
Платник податку - боржник зобов'язаний до 1 травня року, що настає за звітним, подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу Міндоходів, в якому перебуває на обліку платник податків, відобразити в ній вказаний дохід та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в декларації.
Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.