Тести із ЗНО у 2018 році складатимуть по-новому

20 Січ 2018 / 22:04 | Переглядів: 4068

Андрій Трофимчук

Із 6 лютого по 19 березня випускники шкіл та інші бажаючі вступити на навчання до вишів повинні подати реєстраційні документи для участі в зовнішньому незалежному оцінювання. Тестування відбуватимуться з 22 травня по 13 червня. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більше, як зчотирьохнавчальних предметів. Зовнішнє незалежне оцінювання у 2018 році порівняно з попередніми має декілька нововведень. Зокрема, найвагоміше серед них - це запровадження аудіювання для іноземних мов. Також ті вихованці професійно-технічних закладів, які за підсумками цього навчального року мають отримати атестати про середню освіту, державну підсумкову атестацію з української мови здаватимуть вже у формі ЗНО. Для вступу до вищих навчальних закладів у 2018 році дійсними також будуть сертифікати, отримані за результатами зовнішніх незалежних оцінювань 2016 та 2017 років, однак лише за винятком з іноземних мов. Детальніше про ЗНО-2018 - в інтерв'ю нашого журналіста із методистом Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Андрієм Трофимчуком.

Оцінюватимуть виконання усіх завдань у тих, хтопрагне поступити до вишу

-Андрію Васильовичу, в чому полягають особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року?

- Згідно з наданою нам інформацієюУкраїнським центром оцінювання якості освіти, по-перше, як і в 2016 і 2017 роках, відсутні рівні складності у сертифікаційних роботах. По-друге як і в цьому році обов'язковою для всіх випускників закладів загальної середньої освіти є державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови, математики або історії України, а також одного навчального предмета за вибором випускника. По-третє, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. По-четверте, усі тести з іноземної мови міститимуть нову частину - "Розуміння мови на слух (аудіювання)". По-п'яте, окрім сертифікатів 2018 року дійсними є сертифікати ЗНО 2016, 2017 рр. за винятком результатів іноземних мов, оскільки в 2018 році вводиться аудіювання.


- А чи однаковими будуть завдання зовнішнього незалежного оцінювання знань з іноземних мов для учнів спеціалізованих і загальноосвітніх шкіл?

- Якщо учні обирають державну підсумкову атестацію з якоїсь іноземної мови, а в їхньому навчальному закладі відбувається її профільне вивчення, то вони мають виконати повністю весь тест - усі завдання ЗНО. Якщо вони вивчають іноземну мову на академічному або стандартному рівнях, то для зарахування їхньої ДПА учням необхідно виконати меншу кількість завдань. Але навіть стосовно другого випадку, якщо для вступу до вишу треба подати сертифікат з іноземної мови, то для цього необхідно виконати усі завдання тесту. Наприклад, для таких тернопільських шкіл, як №№ 3, 5, 7, 17, 29 для здачі Державної підсумкової атестації з першої мови навчання необхідно виконати всі завдання сертифікаційної роботи, а для другої - тільки частину завдань.

- А яка ситуація зі складанням іспитів із зовнішнього незалежного оцінювання з історії України?

- Ситуація аналогічна. Тут на ЗНО винесено 60 завдань. Якщо випускник здає цей предмет лише для ДПА, тоді йому зараховують відповіді на перших тридцять завдань. Але якщо йому необхідно скласти іспит з історії України для вступу до вищого навчального закладу, то його оцінюватимуть стосовно відповідей на всі 60 завдань.

Кожен учасник ЗНО може скласти тести не більше, як ізчотирьох предметів

-Тобто для вступу до вишу необхідно виконати усі завдання сертифікаційної роботи з будь-якого предмету, а для отримання результату ДПА?

- Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2018 року з української мови, історії України, математики, іноземних мов (для непрофільних класів) зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи, а з географії, хімії, фізики, біології, іноземних мов (для профільних класів) зараховуватиметься виконання всієї сертифікаційної роботи.

- Де школярі можуть дізнатися про ці завдання та загалом з усіх предметів, які винесені на ЗНО?

- Програми ЗНО, характеристики сертифікаційних робіт з усіх предметів, критерії оцінювання завдань із розгорнутою відповіддю розміщені в розділі"ПРЕДМЕТИЗНО"на сайті УЦОЯОwww.testportal.gov.ua.

-Зі скількох предметів має право скласти тести кожен учасник ЗНО і які з них є обов'язковими?

- Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більше, як зчотирьохнавчальних предметів.Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літературиє обов'язковимдля всіх бажаючих здобувати вищу освіту. Загалом ЗНО-2018 відбуватиметься з 22 травня по 13 червня.

Майбутніх учасників ЗНО реєструватимутьіз 6 лютого по 19 березня

-Які терміни для реєстрації на ЗНО-2018 і де можна знайти її програму?

- Подавати реєстраційні документи для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні учні матимуть можливість із 6 лютого по 19 березня 2018 року.

Окрім цього, внесення за вимогою учасників зовнішнього незалежного оцінювання змін до реєстраційних даних (перереєстрація) триватиме з 6 лютого по 2 квітня 2018 року. Безпосередньо реєстрація на ЗНО-2018 відбувається за допомогою спеціальної програми, яка буде розміщена на веб-сайті УЦОЯОwww.testportal.gov.uaз 06.02.2018 року.

- За яких обставин і в який термін можна буде скласти додаткову сесію ЗНО?

- Упродовжп'яти робочих днів з дня проведення ЗНО з певного навчального предмета можна подати заявущодо участі в додатковій сесії ЗНО, якщо не змогли взяти участь у зовнішньому оцінюванні через причини, що не залежали від їхніх дій та волі, наприклад хвороба учасника. Також якщо у день проведення зовнішнього оцінювання брали участь у міжнародних, Всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України або прямували до/з місць їхнього проведення, що підтверджено відповідними документами. Цим правом можуть скористатися й учасники ЗНО, які брали участь у тестуванні, але стосовно них допущено порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено рішеннями регламентних комісій. Ще одним аргументом для участі в додатковій сесії є те, що учасник ЗНО не зміг завершити виконання сертифікаційної роботи у зв'язку з різким погіршенням стану здоров'я або виникненням у пункті зовнішнього оцінювання інших обставин, що могли становити загрозу для їхнього життя та здоров'я.

Чи склав учасник ЗНО тести - визначить пороговий бал

- Де і коли випускникам і їхнім рідним можна буде дізнатися про результати ЗНО?

-Результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання з таких предметів, як українська мова і література, іноземні мови, математика, географія, біологія - до 15.06.2018 р., а з історії України, географії, фізики, хімії - до 21.06.2018 р.

- У якому випадку учаснику ЗНО можна подати апеляцію?

- Апеляційну заяву згідно з чинним законодавством можна подати у трьох випадках. У першому з них, коли учаснику було відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні (заява подається до УЦОЯО протягом 14-тикалендарнихднів з дня завершення реєстрації - включно до 16.04.2018р.). У другому випадку це можна зробити, коли було порушено процедуру під час проведення ЗНО в пункті зовнішнього оцінювання (розгляд заяви здійснює регламентна комісія при Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти упродовж 5-тикалендарнихднів з урахуванням дня її надходження). І в третьому - коли учасник оскаржує результат зовнішнього незалежного оцінювання або згідно з рішенням про анулювання його результату (заява подається до УЦОЯО упродовж 5-ти календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів ЗНО з певного навчального предмета (сесії)).

- Як у підсумку буде оцінено "склав" чи "не склав" кожен учасник зовнішнього незалежного оцінювання тести з того чи іншого предмета?

-Для кожного тесту буде визначено критеріальний "пороговий бал" - за принципом "склав"/"не склав" для кожного предмету. Його встановлюють експерти на державному рівні. Вони визначать ту кількість тестових балів, яку може отримати мінімально підготовлений учасник ЗНО. Учасники, результати яких будуть нижчі за встановлений пороговий бал, не зможуть

подавати результати з цього предмета до приймальних комісій вищих навчальних закладів.

Процедура пробного ЗНО - майже точна копія основного

-Перед кожним зовнішнім незалежним оцінювання проводять його пробний варіант. Коли відбудеться найближчий із них і як охочим на нього зареєструватися?

- Пробне ЗНО - майже точна копія ЗНО основного. Для учасників пробного ЗНО-2018, які проживають у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій областях, вартість одного пробного тесту становить 132 грн.

Реєстрація розпочалася з 9 січня і триватиме по 31 січня 2018 року на сайті ІФРЦОЯОwww.test.if.ua. Тут же вусі бажаючі можуть отримати всю необхідну інформацію та дізнатися про результати тестування. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 24 березня, а з усіх інших предметів - 31 березня.

-Чи існує "гаряча лінія", за якою можна отримати додаткову інформацію про зовнішнє незалежне оцінювання?

-Така лінія існує при Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти (0342)-75-09-75. Цебагатоканальний номер, за яким можна отримати додаткову інформацію про ЗНО. Також це можна зробити, звернувшись або зателефонувавши до двох закладів, які щодо цього спеціалізуються в нашому краї: до Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, що на Громницького, 1. Відповідальна особа-Шайнюк Юрій Чеславович. Тел.: (0352)43-57-85. А також до Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, що на бульварі Шевченка,1. Відповідальна особа-Трофимчук Андрій Васильович. Тел.: (0352)40-09-94.

Олесь МИКОЛАЙЧУК.

Джерело -http://www.gazeta1.com/statti/testy-iz-zno-u-2018-rotsi-skladatymut-po-novomu/


Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.