26 березня тернополяни проведуть в останню дорогу відомого історика

26 Бер 2019 / 04:53 | Переглядів: 2775

Фартушняк Анатолій Кіндратович

24 березня після важкої виснажливої хвороби відійшов у вічність колишній викладач Тернопільського національного педагогічного університету, багаторічний очільник профспілки працівників, кандидат історичних наук, доцент Фартушняк Анатолій Кіндратович.
Як повідомляє офіційний сайт вищого навчального закладу - http://tnpu.edu.ua, Анатолій Кіндратович народився 15 січня 1941 р. в селі Стара Ушиця Кам'янець-Подільського на Хмельниччині. Навчався у Кам'янець-Подільському сільськогосподарському технікумі, на історико-філологічному факультеті Кам'янець-Подільського педагогічного інституту та на історичному факультеті Чернівецького державного університету.
Трудовий шлях почав з посади асистента, закінчив аспірантуру Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, у 1976 р. захистив дисертацію. Два роки викладав у Тернопільському фінансово-економічному інституті.
З 1977 р. перейшов у Тернопільський державний педагогічний інститут, де вповні розкрився організаторський, науковий та педагогічний талант Анатолія Кіндратовича.
Він очолював школу молодого лектора, був деканом факультету громадських професій, головою інститутського товариства "Знання" та членом правління обласної ради товариства, заступником голови ради кафедр суспільних наук.
Анатолія Кіндратовича знали як розсудливого, відповідального і доброго наставника, щирого друга, чуйну людину. Більше вісьми років він очолював профспілковий комітет працівників університету.
Із часу створення історичного факультету і до 2010 р. Анатолій Кіндратович працював доцентом кафедри історії України.Знаний науковець, він досліджував соціально-економічні відносини в Україні, опублікував понад 50 наукових праць. За сумлінну працю відзначений грамотами і подяками, нагороджений медаллю "Ветеран праці" та "Відмінник освіти України".

Анатолій Кіндратович був добрим сім'янином, люблячим батьком. Завжди зберігав оптимізм, колекціонував монети, марки, зібрав чудову бібліотеку.
Колектив Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка глибоко сумує за померлим і висловлює щирі співчуття родині, близьким, друзям, усім, хто знав покійного.

Усі, хто знав відомого історика,науковця та викладача, згадують його добрим словом, щирою молитвою, дякуємо за його гідні вчинки та мудрі настанови.Світла пам'ять про Анатолія Кіндратовича Фартушняка залишиться з нами, як і вдячні відгуки його студентів, співробітників, колег...
Учора у Будинку печалі здійснили панахиду, а колеги та друзі прощалися з покійним. Чин похорону відбудеться 26 березня об 11.00.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.