Під час робочої зустрічі у Пекіні генеральний директор Укрпошти зустрівся к керівництвом Поштової Групи Китаю (China Post Group) - національного поштового оператора Китайської Народної Республіки. Поштовики Китаю та України обговорили практичні кроки з розширення співробітництва, технологічні процеси двохстороннього обміну поштою, а також остаточно затвердили текст двосторонньої угоди, над якої сторони працювали протягом останніх місяців.
Новим напрямком співпраці між Укрпоштою та Поштою Китаю вже на початку 2015 року стане відправлення е-пакетів - посилок з товарами електронної комерції (до 2 кг), придбаних на китайських торгових он-лайн майданчиках, зокрема: Alibaba, Taobao, Tmall та китайським підрозділом eBay. Технологічно для пришвидшення доставки е-пакети будуть надсилатися не загальним, а виділеним окремим потоком. Українські користувачі зможуть отримувати товари з Китаю протягом 7-10 днів з моменту замовлення. Для зручності споживачів е-пакети доставлятимуться листоношами Укрпошти кур'єрською доставкою, тобто в руки, а не до відділення зв'язку. Пілотний проект з тестовими відправленнями стартує вже в грудні.
"Розширення співробітництва з Поштою Китаю та її партнерами - основними світовими он-лайн магазинами є одним з пріоритетів Укрпошти. Укрпошта стане надійним провідником між українськими споживачами та китайськими торговими майданчиками, адже наша послуга - зручна, оперативна, доступна. Угода двостороння, тому ми також відкриваємо український ринок для китайських споживачів. Завдяки новій послузі вже з наступного року ми плануємо збільшення потоку пересилань з Китаю в рази" - зауважив головний поштовик України Михайло Паньків.
На зустрічі також обговорювалися удосконалення технології пересилань звичайних посилок між Україною та Китаєм. Планується скоротити строк пересилання майже вдвічі - з трьох тижнів до 10-14 днів.
Поштова група Китаю - один з найбільших поштових операторів світу, якому належить близько 60% глобального об'єму пересилань. До групи входять три державні поштові підприємства, розділені за основними напрямками діяльності: класичні поштові послуги, експрес доставка та логістичні послуги, а також поштовий банк (фінансові послуги).
Під час візиту до КНР українська делегація також обговорила можливості співпраці з керівництвом S.F. Express - приватного поштового оператора. "Співпраця з найбільшою приватною поштовою компанією Китаю відкриває для Укрпошти нові горизонти. Об'єми цієї компанії вражають - понад 5 мільйонів посилок на день, це, для порівняння, квартальний об'єм Укрпошти" - говорить М. Паньків.
Теги → Китай пошта прес-реліз торгівля Україна