Поради тернополянам як убезпечити себе від шахраїв! Рекомендації ПриватБанку

14 Гру 2014 / 10:00 | Переглядів: 2814

платіжна картка кража кримінал

ПриватБанк відмовився від використання будь-яких персональних даних під час телефонних розмов з клієнтами. Як повідомила прес-служба банку, це дозволить звести до мінімуму можливість шахрайства в разі дзвінків клієнтові нібито від імені банку.

Зокрема, банк ніколи не запитує номер банківської картки, строк її дії, ПІН-код або CVV2-код, пароль у Приват24, а також паролі, що надходять в SMS. Тому якщо телефонуватиме зловмисник, який буде намагатися з'ясувати ці дані, клієнт має знати, що це спроба шахрайства.

"ПриватБанк телефонуючи ніколи не запитує персональні дані, - говориться в повідомленні прес-служби банку. - Якщо буде необхідність підтвердження Вашого платежу, банк за допомогою різноманітних повідомлень попросить клієнта зателефонувати в банк цілком безкоштовно, щоб переконатися, що платіж здійснює клієнт, а не хтось замість нього".

Також ПриватБанк закликав своїх клієнтів ніколи не телефонувати у відповідь на незнайомі номери телефонів, навіть якщо власники цих номерів представляються працівниками банку.

"Єдиний номер ПриватБанку - це короткий мобільний номер 3700, усі дзвінки на який безкоштовні для користувачів, - зазначає прес-служба банку. - І ми ніколи не попросимо зателефонувати на інший номер".

Щоб повністю убезпечити себе від шахраїв, ПриватБанк просить клієнтів дотримуватися 8 простих правил особистої фінансової безпеки:

Правило № 1. Зберігайте Ваш ПІН-код, логін і пароль від Приват24 в недоступному для сторонніх людей місці і нікому їх не називайте.

Ніколи не записуйте ПІН-код на пластиковій картці: у разі крадіжки або втрати карти сторонні особи можуть без перешкод зняти з неї кошти.

Правило № 2. Ніколи не просіть незнайомих людей допомогти Вам скористатися пластиковою карткою.

Самостійно вводьте ПІН-код, не показуючи його оточуючим і не вимовляючи вголос.

Правило № 3. Ніколи не надавайте інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до Вас нібито від імені банку.

ПриватБанк не робить дзвінки і не відправляє повідомлення, в яких просить клієнтів вказати номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код Вашої картки, пароль в Приват24, а також паролі, що приходять по SMS. Якщо Ви подзвонили в банк, співробітник може уточнити дівоче прізвище Вашої матері або інше кодове слово, проте співробітники банку не дзвонять клієнтам для уточнення цієї інформації.

Правило № 4. Будьте пильні, якщо Вам приходять SMS невідомого авторства з проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер.

Швидше за все, це шахрайство. Не розголошуйте зміст отриманого Вами SMS-повідомлення іншим особам.

Правило № 5. При оплаті покупок в Інтернеті будьте обережні і не розголошуйте особисті дані.

  • При оплаті покупок в Інтернеті необхідно вказувати тільки номер картки, термін дії та CVV2-код. З огляду безпеки ніколи не передавайте код CVV2 Вашої картки стороннім особам!
  • Якщо Ви часто здійснюєте купівлі в мережі Інтернет, відкрийте спеціальну Iнтернет-картку. Так максимально захищаєте свою основну картку, адже її номер та інші реквізити ніде не зазначаються.
  • Завжди звертайте увагу на інтерфейс сайту для оплати - будь-яка зміна кольорової гами та шрифту, наявність орфографічних помилок має викликати підозри.
  • Якщо Вас просять назвати дату і рік народження, дівоче прізвище матері та інші особисті дані або набрати різні комбінації цифр на телефоні, то Ви маєте справу з шахраєм. Будьте обережні, тому що у випадку переказу грошей шахраєві вони можуть бути повернуті лише за рішенням суду.

Правило № 6. Використовуйте надійні паролі і нікому їх не передавайте.

Надійний пароль - це такий пароль, який важко вгадати, але легко запам'ятати:

  • Використовуйте складні паролі, що складаються з літер (великих і маленьких), цифр і спеціальних символів (@, #, $, &, *, % і т. п.), які ви зможете запам'ятати, не записуючи;
  • НЕ використовуйте пароль, що включає особисту інформацію, яку легко впізнати (ім'я, прізвище, дату народження, номер телефону, автомобіля, адреса, клички домашніх тварин, імена близьких родичів тощо) ;
  • НЕ використовуйте в якості пароля один і той же повторюваний символ або повторювану комбінацію з декількох символів (наприклад: ZZZZZZZZ, abcabcabc, 111222333 ) ;
  • НЕ використовуйте в якості пароля комбінацію символів, що набираються в закономірному порядку на клавіатурі (наприклад: "12345678" або "qwertyui" і т. п.).
  • Ніколи не повідомляйте нікому свої паролі!

Правило № 7. Будьте завжди на зв'язку з ПриватБанком.

Будьте завжди на зв'язку з ПриватБанком. Якщо Ви помітили підозрілі пристрої на банкоматі або у Вас виникли складнощі з проведенням операції по карті, повідомте про це будь-яким з указаних способів:

за телефонами 3700 (з мобільного) або (056) 716 52 52

відправивши SMS -повідомлення на номер +38 (092) 302 07 17.

Правило № 8. Уважно огляньте банкомат перед використанням.

Ілюстрація №10444. Шахрайство у банкоматі Шахрайство у банкоматі
  • Перевірте, чи немає на банкоматі незвичних пристроїв (шахраї найчастіше розміщують їх поряд з карткоприймачем або клавіатурою).
  • Безпечний карткоприймач може бути двох видів: просто щілина без додаткових пристроїв, карткоприймач з прозорою накладкою.
  • Якщо на карткоприймачі непрозора накладка, в ній може бути пристрій, що зчитує дані з картки. Не використовуйте такий банкомат! Також не користуйтесь банкоматом, якщо картку складно вставити в карткоприймач.
  • Якщо клавіатура встановлена нерівно або незвично виступає, не використовуйте такий банкомат!
  • У разі виявлення сторонніх пристроїв на банкоматі зателефонуйте на номер 3700.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.