Американські експерти Національного інституту раку в Роквіллі підбили підсумок 20-річного дослідження за участю чотириста тисяч добровольців. Результати свідчать про те, що звичайна каша найкраще активує захисні ресурси організму і продовжує життя на кілька років.
Проаналізувавши дані, учені помітили тенденцію: у любителів каш високою виявилася опірність хворобам, а відповідно шанси прожити довге життя. У тих, хто щодня з'їдав не менше 25 г крупи (чоловіки — 29 г, жінки — 25 г), ризик летального результату знижувався на 20%.
Найбільш корисними експерти вважають каші з необробленого цільного зерна, багатого клітковиною. Рідкі каші з манки корисні після операцій на шлунку та кишечнику. Пшоняна каша повинна бути присутньою у раціоні людей з проблемами серцево-судинної системи.
Гречка багата лецитином, тому особливо корисна при хворобах печінки. Ячна та перлова каші рекоманді людям із хворобами кишківника і допомагають при закрепах.
Запіканки з кукурудзяної крупи допомагають знизити процеси бродіння в кишківнику. Вівсяна каша і толокно добре впливають на хворий шлунок (тільки не забувайте, що вони дуже калорійні).