Вакцинація - найефективніший засіб захисту від грипу

17 Січ 2013 / 18:04 | Переглядів: 3037

інсулін

Станом на 15.01.2013 року показник захворюваності на грип склав 33,14 випадків на 10 тис. населення, що становить 40,0% від орієнтовного розрахункового показника визначення початку епідемії (84,0), при середньому багаторічному - 56,0.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів привести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Вакцинація - найефективніший засіб захисту від грипу.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Жінки, які годують груддю, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

З метою профілактики захворювання на грип в епідсезоні 2012 - 2013 років можуть використовуватися вакцини, які мають державну реєстрацію та пройшли на сьогодні лабораторний контроль якості:

FLUARIX™/ФЛЮАРИКС™ Інактивована спліт - вакцина для профілактики грипу, виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co. KG, Німеччина;

Інтанза 9/Інтанза 15 (Intanza9/Intanza 15) Спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована, виробництва Санофі Пастер С. А., Франція;

ІНФЛУВАК®/INFLUVAC® Вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована, виробництва AbbottBiologicals B. V., Нідерланди;

ВАКСІГРИП/VAXIGRIP Спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, виробництва Санофі Пастер С. А.,Франція;

Гриппол® плюс Вакцина для профілактики грипу тривалентна інактивована полімер-субодинична, виробництва ТОВ "НПО Петровакс Фарм", Російська Федерація;

ВАКСІГРИП / VAXIGRIP Спліт-вакцинадля профілактики грипу інактивована рідка, (фасування з форми "inbulk" фірми-виробника Санофі Пастер С. А., Франція), Україна.

Згідно із чинним законодавством вакцини для профілактики грипу централізовано МОЗ не закуповуються.

Просимо дану інформацію висвітлити на сайті міської ради та в засобах масової інформації.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.