Безкоштовний інтернет у бібліотеках міста

15 Січ 2013 / 15:43 | 1 коментар | Переглядів: 3797

бібліоміст бібліотека інтернет

Наприкінці минулого року у чотирьох бібліотеках міста (Центральній дитячій бібліотеці, бібліотеці №2 для дорослих, бібліотеці №4 для дітей і бібліотеці №5 для дітей ) відбулося відкриття інтернет-центрів, в яких тернополяни мають змогу безкоштовно користуватися інтернетом. Під час урочистостей присутнім продемонстрували, як телефонувати рідним та близьким за допомогою "Skype", надсилати листи електронною поштою, шукати друзів та однокласників через соціальні мережі, використовувати інтернет для навчальних цілей. Бібліотеки отримали комплекти комп'ютерного обладнання і під'єдналися до голобальної мережі завдяки участі у конкурсній програмі "Бібліоміст".

"Бібліоміст" - це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Сьогодні в рамках цієї програми модернізовано 1630 публічних бібліотек, а працівники книгозбірень пройшли спеціалізоване навчання і можуть надавати фахові консультації відвідувачам.

"Для того, щоб українці змогли отримати користь від бібліотеки як публічного закладу, ми намагаємося осучаснити і перетворити її на громадський центр. Окрім книг, якими ми вже звикли користуватися, українці можуть отримати потрібну інформацію з різних джерел, долучитися до он-лайн послуг, спілкуватися, навчатися, розвиватися. Хочу наголосити на тому, що наші інтернет-центри відрізняються від інтернет-клубів тим, що головним їхнім завданням є всебічний розвиток відвідувачів бібліотек і розширення можливостей самовдосконалення як школярів, так і дорослого населення", - зазначила керівник відділу партнерств програми "Бібліоміст" Наталія Біляєва.

Заступник міського голови Леонід Бицюра наголосив на тому, що Тернопіль може стати взірцево-показовим центром удосконалення бібліотечної справи для передачі передового досвіду для інших регіонів України. За його словами, міська рада доклала усіх зусиль, щоб упродовж року покращити і модернізувати зовнішній вигляд майже усіх міських бібліотек. "Значним кроком стало відкриття комп'ютерної зали на 20 робочих місць у центральній бібліотеці з нагоди Дня Незалежності цього року. У всіх книгозбірнях постійно впроваджують нові форми роботи із читачами, оскільки влада і працівники розуміють, що бібліотека повинна видозмінювати і розширювати спектр послуг. Використання нових технологій є одним із важливих чинників у цьому процесі. Безкоштовний доступ до інтернету не тільки приваблює читачів, а й допомагає бібліотекарям бути обізнаними із видавничими новинками, цікавими фактами із життя письменників, специфікою систематизації інформації в електронному вигляді. Упродовж року, що минає, було чимало досягнень у бібліотечній галузі - це фестивалі, створення літературного музею, поповнення бібліотечних фондів, а тепер і відкриття чотирьох інтернет-центрів", - додав Леонід Бицюра.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.