Упродовж 2-х років підприємець орендував приміщення в іншого підприємця, проте, розрахунку 1ДФ на нього не подавав. Які штрафні санкції будуть застосовуватись, якщо одночасно буде подано 5 розрахунків 1ДФ за всі попередні періоди?
Звернімось до Податкового кодексу України. Відповідно до п. 119.2 ст. 119 Кодексу, неподання, подання з порушенням встановлених строків вказаного розрахунку - тягнуть засобою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, доякого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення - тягнуть за собою накладення штрафу врозмірі 1020 гривень.
До податкового агента, який одночасно подає два або більше податкових розрахунки заформою №1ДФ, які не були своєчасно подані, застосовується штраф у розмірі 510 грн. Якщо протягом року після накладання штрафу платник подає одночасно два або більше податкових розрахунки за формою №1ДФ, з порушенням термінів подання, то до такого платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 гривень.
Підприємство придбало у фізичної особи частку в статутному капіталі іншого підприємства. Чи маємо ми, як покупець корпоративних прав, відображати суму виплаченого доходу у формі 1ДФ?
Інвестиційний прибуток від проведення платником податків операцій з корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, включається до загального місячного оподатковуваного доходу. Але облік загального фінансового результату заопераціями з інвестиційними активами фізична особа веде самостійно (пп. 170.2.1 ПКУ).
Проте, відображати дохід, нарахований та виплачений на користь фізичної особи, доведеться підприємствупокупцю. У формі №1ДФ такий дохід потрібно відобразити закодом ознаки доходу - "112".
Працівник звільнився 3 липня, а 4 - був знову прийнятий на роботу. Чи потрібно зазначати у формі № 1ДФ дату звільнення та прийняття на роботу? Яквідображати дохід працівника?
Відповідно до п. 3.7 Порядку заповнення податкового розрахунку №1ДФ, принеодноразовому прийнятті фізичної особи на роботу та її звільненні з роботи у звітному кварталі - про неї потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів змінювалося місце роботи. Інакше кажучи, (у вашому конкретному випадку), в одному рядку наводиться інформація про доходи та податки до третього числа місяця (саме в ньому заповнюється йграфа 7 - звільнення), а в другому - інформація про доходи та податки, які стосуються роботи працівника після третього числа (заповнюється графа 6 - прийняття).
Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ