Спілкування «спрощенців» і податківців

08 Сер 2017 / 19:05 | Переглядів: 1200

податкова будівля

Цього разу на питання фізичних осіб-підприємців у телефонному режимі відповідала начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ Лілія Волянюк.

Платник на спрощеній системі оподаткування, друга група, здійснює діяльність у Тернополі та має намір ще надавати послуги в одному із сіл району, де податок менший. За якою ставкою потрібно буде платити єдиний податок?

Відповідь на Ваше запитання можна знайти, звернувшись до Податкового кодексу України. Ним визначено, що у разу здійснення платником єдиного податку першої і другої груп на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку. УВашому випадку це буде - 20 % від розміру мінімальної зарплати.

Чув, що змінилась декларація для платників "спрощенців". За якою формою, платнику третьої групи ЄП, звітуватись за третій квартал, уже за новою чизастарою?

З 5 травня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 17.03.2017 р. №369, якимвнесено зміни до форми Податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи підприємця.

Оскільки базовим податковим періодом для Вас, як "спрощенця" третьої групи, єкалендарний квартал, то нова форма Декларації буде використовуватись для складання звітності за 9 місяців 2017 року.

Нагадаємо, що термін її подання 40 днів після закінчення третього кварталу. Платники ж першої або другої груп, які звітують по закінченню року, нову декларацію подаватимуть, починаючи з січня 2018 року.

Планую з четвертого кварталу змінити групу єдиного податку, з третьої на другу. А чи потрібно змінювати Книгу обліку доходів?

Ні, не потрібно. Для ведення обліку доходів платниками-"спрощенцями" першої‑третьої груп передбачена одна форма Книги. Хіба, якщо Ви були чи будете реєструватись платником ПДВ, то в такому випадку, Вам потрібно замінити Книгу обліку доходів.

Підприємці Тернополя і Тернопільського району можуть зареєструвати її у залі №1 Центру обслуговування платників (стіл № 3).

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.