За час після анексії АР Крим та початку проведення АТО 39 тис. мешканців Донецької, Луганської областей та АР Крим, з яких понад 26 тис. осіб офіційно визнані внутрішньо переміщеними особами, звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні не за місцем свого проживання.
Серед внутрішньо переміщених осіб понад 42% становили законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери та професіонали; фахівці - понад 15%; майже 12% - працівники сфери торгівлі та послуг; 8,4% належали до кваліфікованих робітників з інструментом; понад 8% мали найпростіші професії.
У Тернопільській області за цей час до місцевих центрів зайнятості звернулися 332 переселенці.
Державною службою зайнятості загалом забезпечено працевлаштування 6,4 тис. громадян, що вимушено покинули місця свого постійного проживання, зокрема, в Тернопільській області - 100 осіб.
За направленнями центрів зайнятості Тернопілля професійне навчання проходили 14 безробітних з числа таких громадян; у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 9 осіб.
Усі громадяни мають можливість ознайомитися з наявними вакансіями конкретної області та України в цілому, оскільки в центрах зайнятості єдина база вакансій по країні. Всі вакансії - у вільному доступі.
Державна служба зайнятості ставить перед собою завдання знайти роботу кожному переселенцю-шукачу роботи за новим місцем проживання.
В умовах обмеженого попиту на робочу силу обласною службою зайнятості активізовано співпрацю з роботодавцями, місцевими органами влади, громадськими та волонтерськими організаціями для комплексного вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
На 12 лютого 2015 року продовжували отримувати послуги служби зайнятості Тернопільщини 130 вимушених переселенців, з них 107 осіб - зі статусом безробітного.
Теги → біженці безробіття зайнятість Крим прес-реліз Тернопіль укрнет