Миколай подарунок принесе, а податки за нього коли сплачувати?

04 Гру 2013 / 18:46 | Переглядів: 3312

Подарунок

Як правильно оподаткувати дитячі новорічні подарунки? (запитували під час проведення семінару)

Відповідають фахівці інформаційно-комунікаційного відділу Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

Порядок оподаткування подарунків визначено ст165 Податкового кодексу України. Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків, якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року. Враховуючи, те, що у 2013 році розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня складає 1147 грн., тому, якщо подарунок буде надаватися (даруватися) у грудні 2013 року, то до загального оподатковуваного доходу платника податку цього місяця не включатиметься вартість подарунка в межах 573,50 грн. Варто мати на увазі також і наступну ситуацію: якщо подарунки будуть надаватися (нараховуватися їх вартість) у січні 2014 року, то неоподатковуваний розмір вартості подарунка слід буде вираховувати з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на початок нового року.

Якщо вартість подарунка перевищує зазначену суму, то таке перевищення є об'єктом оподаткування. Варто мати на увазі, що вищевказане обмеження стосується не тільки одного подарунка, а й сукупної вартості всіх подарунків, отриманих протягом календарного місяця (незалежно від їх кількості). Тобто, якщо платник протягом грудня 2013 року отримає від працедавця кілька подарунків, наприклад, три: для себе та для двох своїх дітей сукупною вартістю 300 грн. кожний, то оподаткуванню сума подарунків у грудні не підлягатиме

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.