Україна дедалі впевненіше бере ініціативу у війні безпілотників проти Росії. Вона завдає ударів по ключових об’єктах як на фронті, так і глибоко в тилу РФ. Про це йдеться у звіті джерела.
Минулими вихідними мешканці Москви стали свідками однієї з найбільших атак українських безпілотників за весь час повномасштабної війни. Удари вразили низку об’єктів у столиці та її околицях. Зокрема, постраждав Московський нафтопереробний завод. Його роботу, за повідомленнями, тимчасово зупиняли.
Це стало черговим епізодом кампанії. Аналітики джерела оцінюють її як доказ зростання ефективності українських ударів углиб російської території.
Удари по логістиці
Україна системно розширює використання дронів середньої дальності. Вони діють від 20 до 200 кілометрів від лінії фронту. Ця зона має критичне значення для російської логістики та систем протиповітряної оборони.
Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що одним із пріоритетів є удари по логістиці, складах та командних пунктах противника, а також по елементах ППО. Україна активно нарощує виробництво безпілотників. Вона впроваджує нові технології, включно з системами наведення на основі штучного інтелекту та супутникового зв’язку.
Атаки на середній і далекій дистанції вже впливають на російську військову логістику. Вони ускладнюють постачання військ, зокрема на південних напрямках, включна з окупованими територіями України та Кримом. Колишні українські посадовці вважають, що інтенсивність дронових ударів створює додатковий тиск на російську економіку та військову інфраструктуру. Бойові дії поступово переносяться на територію самої Росії.
На середній дистанції Україна методично цілиться в російські засоби протиповітряної оборони, логістичні вузли та військову інфраструктуру. Тим часом далекобійні українські удари завдають серйозної шкоди військовій машині Путіна глибоко всередині самої Росії. «Результат очевидний: тиск на Україну стабілізувався, тоді як тиск на Росію зріс», — прокоментував колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
