Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив джерелу, що США витісняють Росію з усіх світових енергетичних ринків.

“Наші американські колеги нам кажуть: давайте Україну зараз врегулюємо (причому ми до цього були готові ще на Алясці, тепер вони починають ‘вагатися’), подивіться ще, де можна піти на поступки, і потім у нас з вами відкриються величезні економічні перспективи. Паралельно нас витісняють з усіх світових енергетичних ринків”, – процитував Лавров американських партнерів.

За словами глави МЗС РФ, США претендують на енергетичне домінування у всьому світі. Вони вітають маргіналізацію Росії на європейських ринках.

Тиск у Сербії та санкції

Лавров наголосив: у Сербії витісняють російських постачальників. “Це вже американці свій внесок вносять. Джозеф Байден почав, а Трамп закінчує”. Він згадав санкції адміністрації Трампа щодо “Лукойлу” та “Роснефті”.

Після такого витіснення, за словами міністра, “залишиться тільки наша власна територія”.

“Американці прийдуть до нас і скажуть, що вони за співпрацю з нами. Але якщо ми готові на нашій території здійснювати взаємовигідні проекти і надавати американцям те, що їх цікавить, з урахуванням і наших інтересів, то й вони повинні враховувати наші. Поки що ми цього не бачимо. За межами російських багатств теж повинні поважати”.

Лавров додав: інтереси США не можуть переважати над міжнародними домовленостями. “Це незвичайна ситуація – повернення до того, коли не було жодних рамок міжнародних відносин”.

Санкції США проти РФ

У жовтні 2025 року США ввели санкції щодо російських нафтових компаній “Лукойл” і “Роснефть”.

Через це РФ змушена продавати нафту з рекордними знижками. Індія, один з ключових покупців, частково перейшла на інші джерела.

Та після початку війни на Близькому Сході США тимчасово дозволили всім країнам купувати російську нафту, що підпадає під санкції.

By Олександр Дихтярук

Привіт, я - Олександр, головний редактор інформаційного порталу t-v.te.ua, моє натхнення — відкривати нові знання й ділитися ними з іншими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *