В основі енергоефективності – «Енергоефективні договори»

11 Лис 2013 / 16:47 | Переглядів: 1417

тепломережі

Фото: Іван Пшоняк

5 листопада в рамках V Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики відбувся ексклюзивний україно-фінський круглий стіл "Енергоефективні договори".

За словами заступника Голови Агентства Сергія Дубовика, захід організовано з метою перейняття практичного досвіду Фінляндії з реалізації політики енергоефективності шляхом запровадження "Енергоефективних договорів".

"80% промислових підприємств Фінляндії працюють за схемою "Енергоефективних договорів". Як результат, з 2008 року рівень енергоефективності Фінляндії зріс на 2,6%", - коментує Хілле Хютія, керівник відділу з питань енергоефективності фінського енергетичного Агентства "Motiva".

В Фінляндії "Енергоефективні договори" підписуються поміж Міністерством зайнятості та економіки й профільними організаціями: бізнес-компаніями, галузевими асоціаціями, Державним енергетичним агентством "Motiva". Кожен із підписантів за умовами договору бере на себе певні зобов'язання.

"Скажімо, куруюче Міністерство, підписавши договір, зобов'язується надавати компаніям преференції та льготи для підвищення енергоефективності, профільні асоціації зобов'язуються розробити консалтингові програми й впроваджувати їх, підприємства ж повинні не лише підвищити рівень енергоефективності, але й передати успішний досвід як кейси вдалих практик іншим компаніям", - повідомив Ларміо Рісто, консультант з енергоефективності фінського енергетичного Агентства "Motiva". "Потому підприємства раз на рік звітують перед "Motiva", ми ж проводимо моніторинг, аналізуючи результати", - доповнив він.

За словами заступника Голови Агентства Сергія Дубовика, для України даний досвід є надзвичайно важливим, оскільки в умовах сьогодення наші підприємства використовують ряд преференцій - від податкових пільг до "зеленого" тарифу, однак не несуть відповідальності за досягнення певних результатів. Наприкінці заходу С. Дубовик зауважив, що Агентство ініціюватиме впровадження "Енергоефективних договорів" в Україні.

Управління популяризації та зв'язків з громадськістю
Держенергоефективності України

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.