Як врятувати зарплату від розтрат. Чоловіки та жінки про способи економити

09 Гру 2014 / 11:45 | Переглядів: 1738

економія гроші

Кожен другий офісний співробітник витрачає всю свою зарплату раніше, ніж отримує наступну. І чоловіки, й жінки однаково відчувають фінансові труднощі, проте підходи до вирішення фінансових проблем у них різні. Такі дані були отримані в результаті опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна.

Згідно з результатами опитування, 54% чоловіків і 58% жінок систематично опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються до приходу нової зарплати. Кожен п'ятий офісний працівник відчуває фінансові труднощі як мінімум один раз у три місяці. І всього лише 8% чоловіків і 4% жінок заявляють про те, що таке ніколи з ними не трапляється.

Ілюстрація №10245. Як часто гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить наступна зарплата? Як часто гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить наступна зарплата?

Поняття "гроші на життя" інтерпретується прекрасною і сильною статтю по-різному: для більшості жінок це означає, що грошей не вистачає на найбільш елементарне (їжу, оплату проїзду в громадському транспорті), в той час для чоловіків — це відсутність грошей на обов'язкові речі, з витратами на які можна позволікати. Тому кожен третій офісний працівник-жінка починає рахувати дні до зарплати за 1-2 тижні, серед чоловіків таких — кожен четвертий. Абсолютно не чекають свою зарплату 20% чоловіків і 11% жінок.

Коли грошей зовсім мало, і чоловіки, й жінки віддають перевагу тому, щоб відмовитися від спонтанних необов'язкових покупок (63% і 58% відповідно), потім вони скорочують витрати на дозвілля (58% і 44%), відмовляються від обіду на роботі, та й загалом стараються економити на їжі (37% і 40%). Інші альтернативні способи економії для українців — це купувати товари зі знижками й відмовитися від використання особистого транспорту. Деякі вважають за ліпше не обмежувати себе у витратах: серед них 8% чоловіків і 5% жінок не економлять, а позичають у своїх друзів, колег і родичів.

Ілюстрація №10246. Як ви себе обмежуєте, коли грошей зовсім мало? Як ви себе обмежуєте, коли грошей зовсім мало?

Серед основних причин, чому грошей на життя не лишається, майже третина опитаних називають форм-мажорні обставини, які призводять до несподіваних необов'язкових витрат. Кожен четвертий офісний працівник вважає, що його заробітна платня занадто мала, щоб на неї можна було прожити цілий місяць. І тільки кожен п'ятий зізнається в тому, що не вміє планувати свій бюджет і розподіляти зарплату правильно. Є і такі, котрі вимушені економити постійно, адже їхній роботодавець систематично затримує заробітну плату (14%).

Більша частина зарплати в українських офісних співробітників іде в основному на їжу (68%), на погашення кредитів (29%) і на дітей (23%). Близько третини опитаних кажуть про те, що гроші розходяться на все потрошки. Кожен четвертий зізнається в нестримному потязі до покупки речей, внаслідок чого більша частина зарплати витрачається саме на одяг.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів hh.ua, проведеного в березні 2014 року. В опитуванні взяли участь 1709 респондентів із різних регіонів України.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.