Тернопільські будинки будуть утеплювати та модернізувати за рахунок співфінансування:70% - з міського бюджету, 30% - повинні оплатити самі мешканці будинку.
У міській раді кажуть, що подібний досвід уже давно існує в країнах Європи, адже там програми термомодернізації діють більше 10 років.
Комунальникипояснюють, що для того, щоб утеплити житло, вартозастосувати не одну технологію.
Це цілий комплекс робіт, який включає в себе встановлення індивідуального опалення, утеплення фасадів та горища, заміну вікон та дверей на енергозберігаючі.
- Очікується скорочення споживання газу, якщо житлові будинки будуть термомодернізовані. Багато будівель є в Тернополі, де люди самі вже починають утеплятися. Це свідчить про те, що будівлі в нас мало енергоефективні, - розповів у ефірі Тернопільського медіа центру завідувач сектору з енергозабезпечення управління ЖКГ Павло Савечко. - Термомодернізація - це фактично узагальнене слово капітального ремонту в будинку. Найдорожчим видом робіт є утеплення стін. Окрім цього, можна міняти вікна в місцях загального користування, встановлювати індивідуальні теплові пункти, датчики руху та освітлення.
Щоб отримати кошти на проведення термомодернізації будівлі, мешканцям необхідно провести загальні збори, визначити обсяг необхідних робіт та скласти кошторис витрат і подати документацію в міську раду.