Президент України Віктор Янукович заявив, що визначиться, чи підписувати ухвалений у вівторок Верховною Радою закон Про засади державної мовної політики тільки після того, як детально вивчить його.
Про це він сказав на зустрічі з керівництвом парламенту та депутатських фракцій, повідомляє прес-служба Президента.
Ані представники опозиції, ані голова Верховної Ради Володимир Литвин на зустріч не прийшли.
"Я ніколи не втручався і не втручаюсь у роботу Верховної Ради, - зазначив Віктор Янукович. - Але я зацікавлений в цілому в стабільності ситуації у країні. Тому я зараз не хочу робити ніяких попередніх попередніх щодо процедури прийняття вчора закону про засади державної мовної політики".
"Тільки після того, як я вивчу всі ці питання, я буду мати можливість висловлювати свою точку зору і, відповідно, приймати певні рішення", - додав він.
Ані представники опозиції, ані голова Верховної Ради Володимир Литвин на зустріч не прийшли.
Президент також не виключив проведення дострокових парламентських виборів у разі, якщо не вдасться стабілізувати роботу парламенту.
Опозиція відповіла згодою.
"Якщо Президент знайде в собі силу й мужність визнати, що він привів країну до політичної кризи, до того, що Україна стала буферною зоною між нашими російськими партнерами і Європейським Союзом, він повинен оголосити проведення дострокових парламентських і президентських виборів", - сказав лідер Фронту змін Арсеній Яценюк.
Сльозогінний газ
Одразу після ухвалення закону у Києві почалася акція протесту, декотрі учасники якої провели ніч на вулиці. У середу до тисячі людей зібралися біля Українського дому, де об 11:00 мала початись прес-конференція Президента Януковича, яку, втім, "перенесли на пізніше".
Намагаючись відтіснити протестувальників від одного із входів до Українського дому, бійці спецпідрозділу міліції Беркут діяли доволі жорстко, застосовуючи силу до людей. Пішов у дію сльозогінний газ.
У відомстві кажуть, що газ використовували і мітингувальники.
Кореспондент ВВС Україна біля Українського дому повідомив про про кров на обличчі та одязі у кількох протестувальників та правоохоронців.
За інформацією Міністерства внутрішніх справ, в результаті бійки з учасниками акції протесту госпіталізували десятьох співробітників Беркуту.
Міліція також твердить, що протестувальники обливали бійців Беркута водою і кидали у них пляшки.
Відомого українського журналіста, оглядача газети Дзеркало тижня Сергія Рахманіна, який голодує разом із депутатами парламенту на знак протесту проти мовного закону, забрала швидка допомога з підозрою на серцевий напад.
За повідомленнями агенції УНІАН, депутат від БЮТ-Батьківщини Андрій Кожем'якін, керуючи мікроавтобусом, наїхав на співробітника ДАІ. Полковника ДАІ з травмою ноги забрала "швидка", повідомляє 5 канал.
Відставки
Виступаючи проти мовного закону, голова Верховної Ради Володимир Литвин та віце-спікер парламенту Микола Томенко заявили, що йдуть у відставку.
Прес-служба опозиційної партії Фронт змін повідомила, що Литвин на зустрічі із лідерами опозиції сказав, що не підписуватиме ухвалений парламентською більшістю мовний закон.
Своєю чергою, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов заявив журналістам, що ані спікер, ані його заступник не подавали офіційних заяв про відставку, тому парламент не може ухвалювати якихось рішень з цього приводу.
"Коли ми побачимо оформлення таких заяв, тоді ми зможемо говорити про юридичне оформлення цього питання. На мою думку, на сьогодні ми маємо емоційні заяви. Тому нам усім треба заспокоїтися і ухвалити зважене рішення", - сказав Олександр Єфремов.
Джерело: ВВС Україна
Теги → Віктор Янукович мова Україна