Вітання секретаря міської ради Тернополя Ігоря Турського з Днем Державного Прапора України

23 Сер 2013 / 14:57 | Переглядів: 2354

Ігор Турський

Сьогодні - День прапора, свято національного знамена, котре є обличчям нашої держави. У моєму серці завжди виникає безліч трепетних почуттів, коли я бачу рідний стяг,- їх важко об'єднати у котресь одне почуття, бо це і радість, і гордість, і безмежна любов, відчуття, котре змушує серце битись швидше.

Думаю, ці почуття мають бути притаманні кожному українцю. Ще два десятки років тому за появу синьо-жовтого прапора десь на вулиці могли вигнати з університету чи роботи ( не кажу про гірші наслідки), сьогодні ж, коли ми вільно можемо прикрасити фасади будівель, наші квартири національним знаменом, частина тих, хто згідно паспортних даних є громадянами України, а по суті, мабуть, людьми без національної приналежності, втрачають розуміння цінності цього символу. Більше того, цього року український прапор двічі потрапляв у скандальні ситуації: коли у Києві та Одесі над ним познущались американські гастролери та, коли виробники освіжувачів для туалету випустили рекламу, де на синьо-жовту смужку в унітазі спускається вода.

Якщо останні не мали лихого наміру щодо України та українців та ситуація була просто збігом обставин, яку вони, офіційно вибачившись, виправили, то перші робили це зумисне. Втім, найголовніше те, якою була реакція людей, присутніх у клубі, де відбувався концерт та влади. Перші - не засвистіли цих псевдомузикантів, не прогнали їх зі сцени, не осудили, а плескали у долоні! Я не знаю, ким себе ідентифікують ці люди, але вони не українці. Бо, коли над твоїм національним знаменом, обличчям твоєї держави, врешті, твоїм обличчям вчиняють наругу, реакція має бути зовсім іншою. Таких людей разом з тими музикантами треба зробити персонами нон-грата і не на 5 років, а навічно. Служба Безпеки України, вищі державні органи теж досить довго не реагували на ситуацію. Подивились, що зробила Росія з аналогічною ситуацією - а тоді і собі почали рухатися.

Чому на 22 році незалежності ми дозволяємо, аби у нас в хаті із нас знущалися? Втім, не ми. Я впевнений, що, якби щось схоже трапилось у Тернополі чи у будь-якому іншому західноукраїнському місті, наша свідома молодь розірвала би на шматочки таких недолюдків-гастролерів. Наші національні символи - це обереги, наша ідентифікація, наше обличчя. Кожна людина, котра бодай трішки себе любить та поважає ніколи не дозволить іншим ображати свою державу у будь-який спосіб.
Сьогодні - День прапора, велике свято кожного Українця, котре ми маємо шанувати, а два кольори - блакитний і жовтий у вигляді стрічки чи стяга завжди мати у своїй оселі та у оселі свого серця. Слава Україні!

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.