«Тіньова» зайнятість вдарить по кишені роботодавців

28 Бер 2015 / 10:55 | Переглядів: 841

Тіньова зайнятість вдарить по кишені роботодавців

У Будинку праці в Тернополі із соціальними партнерами було обговорено питання "Легальна зайнятість - запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту".

- Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників соціального захисту, можливості отримання гарантованої виплати заробітної плати, права на відпустки, - зазначила перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. - Нелегальним працівникам не оплачують листки непрацездатності, вони втрачають трудовий стаж. А відсутністьстрахового стажу для отримання пенсії призводить до нарахування в кінцевому результаті мінімальної пенсії за віком. Потрібно застерегти й роботодавців від протиправних дій. Адже використання нелегальної робочої сили є порушенням законодавства про працю і передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Заступник начальника територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області-начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ігор Хаварівський повідомив, що нещодавніми змінами у законодавстві значно посилена відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, передбачено для роботодавців штрафи від однієї мінімальної зарплати до тридцяти зарплатних мінімумів за одне порушення. Так, за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору (контракту), оформлення людини на неповний робочий день у разі фактичної роботи протягом повного дня, за виплату зарплати без нарахувань та сплати єдиного соціального внеску штраф складатиме 36540 грн. за кожного нелегала.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.