Сергій Надал: «Наша команда й надалі робитиме все для того, аби місто розвивалося»

10 Січ 2013 / 09:14 | 1 коментар | Переглядів: 2572

Сергій Надал

Для міста 2012 рік був доволі непростим, адже забезпечувати повноцінну життєдіяльність усіх галузей доводилося в умовах економічної нестабільності та хронічного фінансового дефіциту. Однак, попри всі негаразди, воно не лише жило, а й розвивалося, збагачувалося духовно, впевнено здобувало визнання міста європейського рівня. Свідченням цього є незаперечні факти. Збудовано нову набережну Тернопільського ставу, капітально відремонтовано вулицю Валову, споруджено пам'ятник Незалежності України, відремонтовано каскад фонтанів на бульварі Т.Шевченка, проведено нову тролейбусну лінію, встановлено зупинки громадського транспорту, завершено реконструкцію центрального стадіону, освітлено тернопільський замок, вулиці і парки. Тернопіль прийняв Чемпіонат світу з водно-моторного спорту та увійшов до десятки найбільш культурних міст України. І це ще далеко не весь перелік добрих справ, які вдалося реалізувати чинній владі на чолі з міським головою Сергієм Надалом.

- Сергію Віталійовичу, зазвичай прийнято підводити підсумки минулого року, аналізувати пройдений шлях, будувати плани на майбутнє. Неозброєним оком видно, як невпізнанно змінилося торік обличчя міста. Чи все із запланованого вдалося втілити у життя?

- Зроблено насправді чимало, але ще більше справ попереду. У своїй передвиборчій програмі я задекларував будівництво сміттєпереробного заводу і розміщення нового полігону. На жаль, поки що суттєвого результату досягти не вдалося. Не завжди те, що хочемо зробити, залежить від нас. Для заводу потрібна ділянка під полігон, стосовно якої мають приймати рішення голови обласної чи районної держадміністрацій. Упродовж останнього року ми визначили щонайменше п'ять ділянок, придатних для розташування полігону, однак щоразу знаходилися "аргументи", які не давали можливості розпочати вирішення цієї наболілої проблеми.

- Невже все так безнадійно?

- Останнім часом вдалося зробити крок вперед. Кілька тижнів тому ми знайшли новий об'єкт в одному з районів області і навіть отримали погодження голів держадміністрації та районної ради. Уже розпочали підготовчі роботи і, сподіваємося, цього разу ніщо не завадить довести справу до логічного завершення.

- Не секрет, що Тернопіль, як і зрештою інші обласні центри Західного регіону, опинився у серйозній фінансовій блокаді. Це не могло не позначитися на міській господарці, яка й так завжди фінансувалася за залишковим принципом.

- Це дійсно так. Для прикладу, торік , не зважаючи на Постанову Кабміну про спрямування в кожен регіон субвенції з Держбюджету на капітальні ремонти, реконструкції та будівництво, Тернопіль так і не отримав належних йому 15-ти мільйонів гривень. А як без цього може розвиватися місто? Єдиний вихід - не сподіватися на державне фінансування, а максимально працювати над залученням інвесторів, грантових коштів або довгострокових кредитів. На це спрямовуватимемо основні зусилля.

- Якою є ситуація з виплатами у бюджетній сфері?

- Приємно усвідомлювати, що ми вступаємо у новий рік без боргів із заробітної плати. Нам вдалося повністю забезпечити виплату зарплати всім працівникам бюджетної сфери за рахунок економії та інших додаткових резервів власних коштів, хоча вони могли бути спрямовані на розвиток міста. Крім того, нам нарешті вдалося отримати субвенцію з Державного бюджету. Цього вистачає, щоб повністю розрахуватися з установами освіти, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту.

- Давайте заглянемо у найближчу перспективу. Маю на увазі бюджет України-2013. На що сподіватися Тернополю?

- Особливого оптимізму він не викликає. На виконання делегованих повноважень органам місцевого самоврядування розрахунковими показниками Мінфіну виділено 417, 6 мільйона гривень. Хоча це на 23, 8 мільйона більше, ніж доведені показники минулого року, це не дає можливості забезпечити в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці та енергоносії. Адже впродовж року передбачено дворазові зміни (з 1. 01. 2013 р. та з 1. 12 2013 р.) мінімальної заробітної плати, тарифної сітки працівників бюджетної сфери та зростання тарифів на енергоносії.

У зв'язку з обмеженням фінансового ресурсу, видатки на зарплату та оплату енергоносіїв забезпечать потребу лише на 11 місяців, а поточне утримання установ - на рівні минулого року.

- Це означає, що на дофінансування цих галузей доведеться виділяти кошти з міського бюджету?

- Саме так. Зрештою, нам щороку доводиться виділяти з міської казни орієнтовно 30 мільйонів гривень, аби дофінансувати галузі, які мали б фінансуватися з Державного бюджету. А це значні кошти, які ми могли б спрямувати на розвиток міста.

- Отже, доведеться знову затягувати паски і переходити на режим жорсткої економії та раціонального використання коштів.

- Інакше й бути не може. Тим паче, що попереду чимало важливих планів та проектів. Нам важливо забезпечити реалізацію проекту щодо модернізації системи теплопостачання. Його впроваджуємо з допомогою багатомільйонного кредиту та гранту ЄБРР. Наразі підписано відповідні угоди і ми готові приступати до реалізації цього проекту. Залишилося дочекатися погодження від уряду на надання гарантій, на жаль Кабмін затягує цей процес.

Також плануємо реалізувати проект щодо модернізації утеплення житлового фонду. Окрім цього, продовжуватимемо оновлення фонтанів та реконструкцію набережної. У першу чергу займатимемося дорогами і дворами. Особлива увага буде приділена дошкільним навчальним закладам. Продовжимо встановлення дитячих майданчиків у дворах будинків та садках. Звичайно, все залежатиме від того, наскільки будемо забезпечені коштами.

Маємо дві пропозиції на створення у Тернополі логістичних центрів - у районі аеропорту та неподалік цукрового заводу у Великій Березовиці. Також на стадії розробки знаходиться проект створення гуртового ринку поблизу Збаразького повороту. Маємо погодження з Міністерства освіти на виділення місту 40 га землі у напрямку Львівської траси. Тут плануємо облаштувати новий цвинтар, інші необхідні об'єкти для розбудови міста. Словом, задумів дуже багато, тепер працюватимемо над їх реалізацією. Місто повинно і буде розвиватися. І наша команда зробить для цього усе від неї залежне.

- Бажаємо вам успіху, натхнення і Божого благословення.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.