СБУ: Викрито протиправний механізм несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж

21 Лис 2014 / 11:27 | Переглядів: 1952

Хакер

Управлінням СБ України в Тернопільській області викрито протиправний механізм несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж, що призводить до блокування інформації її власників.

Зловмисники з числа так званих "хакерів" для вчинення протиправних дій вибирають незахищені комп'ютерні мережі рентабельних підприємств та організацій різної форми власності зі встановленими на їх серверах програмами віддаленого доступу. Використавши спеціальне програмне забезпечення та отримавши автентичні дані адміністратора мережі, вони взламують сервери шляхом архівування файлів із використанням паролів на доступ до їх відкриття. Для отримання інформації щодо алгоритму відновлення доступу до файлів зловмисники вимагають від власників комп'ютерних мереж відповідну оплату на електронні гаманці платіжної системи "Webmoney".

Встановлено, що втручання здійснюються із використанням анонімних проксі або VPN - серверів, більшість з яких розміщені в Росії у діапазоні ІР 195.88.208.0 - 195.88.209.255, які видані в користування російському провайдеру "Antaro Ltd".

Управління СБУ звертає увагу користувачів Інтернету на необхідність вжиття додаткових заходів з посилення захищеності їх комп'ютерних мереж, у тому числі, відключення серверів із бухгалтерською та фінансовою документацією від віддаленого управління з мережі Інтернет і використання у роботі паролів доступу до інформації вищої складності.

Прес-група УСБ України в Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.