Інформаційна безпека є одним з пріоритетних напрямів роботи Управління СБУ в Тернопільській області

30 Сер 2014 / 11:10 | Переглядів: 2293

сбу служба безпеки України таблиця

Адже, ні для кого не секрет, що поряд з реальними військовими діями на Сході держави ворог не меншу увагу приділяє боротьбі проти України в інформаційному просторі. Ця ворожа експансія в світогляд та думки українців почалася давно і наразі є частиною так званої "гібридної" війни.

Яким же чином намагається вплинути ворог на українців в інформаційному плані?

Це - сталі, цілеспрямовані закидування спотвореної та неправдивої інформації у загальнодоступних групах соціальних мереж та форумах. Усі пам'ятають фейкову новину, що її не так давно розповсюдили росіяни, щодо масових мітингів на Тернопільщині в підтримку від'єднання Галичини від України. Розміщені фото з народного мітингу з польськими прапорами в РП та з польським бронетранспортером на показових військових навчаннях з відповідними брехливими коментарями дали непогану картинку - тернополяни з польськими прапорами мітингують за приєднання до Польщі, а та, у свою чергу, вже вводить власні війська на Галичину. Зрозуміло, що такі "новини" розраховані на виправдання своєї військової агресії в нашу державу, і то лише перед зазомбованими послідовниками "Русского мира". Мовляв, сепаратизм має місце і на заході України, а Польща вже давно ввела свої війська в Галичину.

Іншим напрямком ворожого інформаційного впливу є створення негативного іміджу жителів Західної України в очах все тих же громадян Росії та мешканців сходу України, формування в них українофобських поглядів. Для цього не лише звучать фейкові новини з уст і програм суб'єктів російського агітпрому, але й створюються і функціонують спеціальні, нібито тернопільські, сайти. Прикладом цього є "Городской портал Тернополя" (te.ua), кожна стаття якого містить хоча б невелику порцію неправдивих звинувачень на адресу української влади, наших правоохоронців та армії, громади Тернопільщини тощо. Насправді, сайт te.ua зареєстрований в м. Севастополі, редагується і адмініструється жителем АРК, котрий входить до редколегії аналогічного ресурсу "Городской портал Севастополя". Останній відігравав чималу роль в підігріванні проросійських настроїв в Криму напередодні та під час його анексії РФ.

Ще одним напрямком ворожої інформаційної кампанії є спроби сфальшувати факти наявності на території Тернопільщини осіб, котрі симпатизують Росії, сепаратистам, всіляко їх підтримують, звинувачують українську владу в нагнітанні ситуації на Донбасі та прагнуть до повної анексії України. Прикладом цього є сайт kremenec.at.ua, який останнім часом став відомим завдяки безпідставним звинуваченням з боку окремих ЗМІ на адресу управління СБУ в бездіяльності з протидії інформаційним провокаціям. Цей ресурс став активним після перемоги Революції Гідності. Саме тоді на ньому появилися статті, спрямовані на дискредитацію нової, проукраїнської влади. kremenec.at.ua розроблявся та був зареєстрований на російському конструкторі для написання персональних сайтів www.ucoz.ru. Згодом, з метою уникнення ідентифікації редакційної колегії та дописувачів, його було перенесено у Великобританію, де він по даний момент хоститься. Інформаційне наповнення цього сайту свідчить про відсутність в його редколегії елементарної обізнаності із ситуацією в нашому регіоні. Статті, як правило, замовні під конкретні інформаційні операції проти України, за якими проглядається наш північно-східний сусід. На даний час, побачивши відсутність будь-якого інтересу в мешканців Тернопільщини до цього сайту, його господарі зрозуміли, схоже, безперспективність свого "троянського коня".

Разом з тим, чималу допомогу в інформацій війні проти України надають окремі наші журналісти, здебільшого не усвідомлено. З метою підняття рейтингу видання, тиражуючи повідомлення чи новини, котрі зумисно створені російською стороною, вітчизняні ЗМІ грають на руку ворогу.

Управління СБУ в Тернопільській області закликає громаду Тернопільщини виважено оцінювати інформацію, розповсюджуючи яку, ворог хоче нанести шкоду інтересам держави та українського народу.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
УСБУ в Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.