Встановлення чітких правових вимог та механізмів дистанційного укладення й виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій надасть можливість гарантувати законність, прозорість та достовірність таких операцій та, в свою чергу, прискорить інтеграційні процеси у світовий інформаційний простір. На цьому 14 травня 2014 року наголосив народний депутат від ВО "Свобода", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Олексій Кайда під час обговорення у парламенті законопроекту "Про електронну комерцію".
"Фракція "Свободи" підтримує необхідність встановлення чітких правових вимог та механізмів здійснення електронної торгівлі. Проте з огляду на загальність окремих положень при запровадженні законопроекту можуть виникнути певні проблеми. Зокрема, щодо статусу фізичних осіб, які продають свої речі на електронних аукціонах, та особливостей функціонування електронних аукціонів. Адже проектом не визначено те, якими документами буде підтверджуватися факт укладення договору купівлі-продажу, оскільки листування проходить між покупцем - організатором торгів - продавцем, а не між покупцем та продавцем безпосередньо", - підкреслив Олексій Кайда.
Свободівець також зазначив, що законодавчою ініціативою не враховано особливості функціонування так званих фрілансерських веб-сайтів та не передбачено існування посередників при наданні певного виду послуг. За словами Олексія Кайди, проект не поширюється на правочини, суб'єктом яких є особа, яка не має жодної реєстрації на території України, що ставитиме у нерівні умови українські та іноземні компанії.
"З метою забезпечення правового порядку дистанційного укладення й виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій вважаємо за доцільне підтримати цей законопроект за основу та доопрацювати його з урахуванням зазначених зауважень та пропозицій", - підкреслив Олексій Кайда.
Теги → Олексій Кайда прес-реліз Тернопіль укрнет