Геннадій Мовчан: «Завдання, покладені на прокуратуру, вимагають від кожного працівника не тільки високого професіоналізму, але й неупередженості, чесності та порядності»

25 Січ 2013 / 12:12 | 1 коментар | Переглядів: 1957

прокуратура

Кодексом професійної етики та поведінки працівників органів прокуратури, затвердженому Генеральним прокурором України 1 грудня 2012 року на Всеукраїнській конференції працівників органів прокуратури, визначені основні принципи та моральні норми, якими повинні керуватися прокурори. Неухильне дотримання вимог цього документу стає обов'язковим для кожного працівника з моменту призначення його на посаду.

Як наголосив прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан, Кодексом професійної етики та поведінки працівників органів прокуратури визначено, що загальнолюдські принципи моралі повинні стати основою у спілкуванні прокурора з громадянами, а верховенство права і законності - основоположними принципами його професійної діяльності.

У зазначеному документі викладено морально-етичні норми, вимоги до професійної та позаслужбової поведінки, співробітництва з іншими органами та організаціями, які повинні стати основою при організації роботи працівників прокуратури, а також сприяти підвищенню авторитету прокурорів та зміцненню довіри громадян до органів прокуратури вцілому.

"Працівники прокуратури зобов'язані усвідомлювати соціальну вагомість своєї діяльності та ступінь відповідальності перед суспільством і державою, - зазначив Геннадій Мовчан. - Головними критеріями кадрової політики, запровадженої Генеральним прокурором України Віктором Пшонкою, є професіоналізм працівників прокуратури, їх високі моральні якості та усвідомлення того, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються найвищою соціальною цінністю. Громадяни повинні бути впевнені, що захист їхніх конституційних прав здійснюється працівниками принциповими, цілеспрямованими, з високим рівнем фахової підготовки та наділеними загальнолюдськими моральними якостями".

Водночас, як наголосив прокурор області, жодне повідомлення про факти протиправної поведінки працівників прокуратури, використання ними в корисливих цілях службового становища, а також про факти корупції не залишиться без уваги та правової оцінки.

З метою профілактики та попередження ганебних вчинків серед працівників, у прокуратурі Тернопільської області створено підрозділ внутрішньої безпеки, а також функціонує "телефон довіри" (0352) 25-09-51, призначений для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про корупційні правопорушення, використання службових повноважень в корисливих цілях, порушення громадського порядку, аморальну поведінку.

За кожним отриманим повідомленням проводиться ретельна перевірка. У випадку підтвердження факту вчинення працівником прокуратури протиправного діяння, приймається рішення відповідно до чинного законодавства та вживаються заходи реагування відповідно до ступеню вини та тяжкості вчиненого проступку.

Зокрема, минулого року з органів прокуратури області звільнено 3 працівники та 10 - притягнуто до дисциплінарної відповідальності. У разі вчинення злочинів співробітники прокуратури, як і інші громадяни, несуть кримінальну відповідальність.

Разом з тим, керівництвом прокуратури Тернопільської області постійно приділяється особлива увага професійній підготовці та комплексній профілактично-виховній роботі кадрів. Адже створення умов та сприяння попередженню протиправних вчинків та проявів корупції серед прокурорських кадрів - це також одне з найважливіших завдань Кодексу.

"Виконання покладених на прокуратуру завдань в умовах сьогодення потребує від кожного працівника високого професіоналізму, неупередженості, чесності, порядності та здатності протистояти намаганням неправомірного впливу на його службову діяльність" - констатував прокурор області.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.