Прокуратура контролює земельні питання Тернополя

10 Кві 2013 / 15:29 | Переглядів: 1910

прокуратура

Прокуратурою постійно вживаються заходи реагування щодо порушень, допущених посадовцями органів влади та місцевого самоврядування у сфері земельних відносин

З метою захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин органами прокуратури області проводяться систематичні перевірки додержання земельного законодавства, насамперед, у місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, за результатами яких вживаються заходи реагування.

Зокрема, стосовно посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування області упродовж 2012 року порушено 9 кримінальних справ, з яких 7 - надіслано до суду, розглянуто із вжиттям заходів 75 приписів та подань, задоволено 424 протести, притягнуто до відповідальності 110 посадовців.

Заходи реагування до посадовців вживались і упродовж минулих років. Так, у 2011 році порушено 15 таких кримінальних справ, до відповідальності притягнуто 60 посадовців.

Вже у поточному році розпочато 1 кримінальне провадження, розглянуто із вжиттям заходів 77 подань, скасовано 87 актів, притягнуто до відповідальності 47 посадових осіб.

Окрім того, за корупційні злочини у сфері земельних відносин, які виявлені органами прокуратури області упродовж 2010-2012 років та поточного років, 5 працівників районних державних адміністрацій, в тому числі 2 заступники голів та 1 голова райдержадміністрації притягнуті до кримінальної відповідальності. Також голову органу влади одного з районів притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних дій.

Додатково:

За зверненнями та скаргами громадян, юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів про порушення земельного законодавства органами прокуратури області проводяться перевірки лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, державного нагляду (контролю) або неприйняття ними рішень з цих питань у встановлені строки. Вказані вимоги передбачені ст.21 Закону України "Про прокуратуру".

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.