Дорогі тернополяни, українці, друзі!

28 Чер 2013 / 10:08 | Переглядів: 2226

Сергій Надал

Сьогодні ми відзначаємо одне з найбільших державних свят — День Конституції!

Для кожного народу цей день має історичне і символічне значення. В ньому втілюється прагнення до гідного життя, реалізації природних прав нації. А також - дається точка відліку правової історії народу. Тому в цей день, визнаючи історичну вагу події, яка сталась 28 червня 1996 року, коли на зміну радянській конституції була прийнята Конституція незалежної України, варто згадати про історично першу українську Конституцію - Конституцію Пилипа Орлика.

Вона була прийнята 300 років тому в формі договору Гетьмана Війська Запорізького з козацтвом і старшиною. Це була одна з перших конституцій у світовій історії. Вона проголосила демократичні цінності, які глибоко закорінені в свободолюбивій українській душі.

Сьогодні, святкуючи День Конституції, ми усвідомлюємо головний закон країни як гарантію громадського миру та згоди, як основу сильної держави, що забезпечує кожному громадянинові свободу і можливість самореалізації. Сьогодні, знаючи трьохстолітню конституційну традицію свого народу, всі українці повинні пам'ятати, що держава - це не лише чиновники і депутати, держава - це весь народ. І від щоденних дій кожного з усіх нас залежить успіх у будівництві країни, якою пишатимуться наші діти та онуки.

В цей день бажаю кожній тернопільській сім'ї здоров'я та миру, добробуту та впевненості у завтрашньому дні. Нехай наша праця буде успішною. Хай процвітає наше місто, наша держава Україна. Нехай благословить нас Господь.

Зі святом!
міський голова Тернополя Сергій Надал

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.