Дива не сталося: Янукович і Путін у Ялті не домовилися про газ

13 Лип 2012 / 10:27 | Переглядів: 1992

Путін Янукович

І час, і натхнення, і результат. 13 підписаних документів. Це сухий підсумок зустрічі Віктора Януковича та Володимира Путіна.

Зокрема, домовились разом боротися з тероризмом, допомагати один одному літаками рятувальних служб, разом працювати в атомній енергетиці і забезпечити паралельну роботу енергетичних систем обох країн.

А ще узгодили, яким буде спільний кордон у Чорному та Азовському морях. Та найперше підписали декларацію про стратегічне партнерство України та Росії. Цей документ є знаковим, його зміст лежатиме в основі взаємин обох країн. А в основі цих взаємин - економіка.

За словами українського президента, вона є центром тяжіння для Києва та Москви. На перемовинах знову говорили про участь України у Митному союзі та можливих економічних вигодах від цієї організації. Позиція України незмінна: ми придивляємось, аналізуємо і виходимо з національних інтересів.

"Ми є спостерігачами у Євразійській співдружності. А з Митним союзом намагаємося побудувати такі стосунки, які були б взаємовигідними. Ми не кажемо "ні". Ми дуже уважно і серйозно вивчаємо ці інтеграційні процеси. І я впевнений у тому, що інтеграційні процеси, які будуть іти у Митному і Європейському союзі, будуть тільки доповнювати один одного", - заявив Президент України.

"Ні в якому разі Росія та наші партнери у Митному союзі нікому не будуть нічого нав'язувати. Для себе вирішити: вигідно - не вигідно. Є тільки одна обставина, на яку ми завжди звертаємо увагу: процес інтеграції в рамках Митного союзу іде, створюються певні умови, пишуться документи, і потім змінювати ці документи для членів, які приєднуються, організації буде достатньо складно, якщо взагалі можливо", - пояснює Володимир Путін.

Попри стратегічне партнерство з Росією, головним зовнішнім пріоритетом України залишається євроінтеграція. Ймовірна участь у Митному союзі може лише доповнити цю роботу.

"У кінцевому підсумку, визначення пріоритетів такого характеру - це суверенний вибір кожної країни і народа цієї держави. І, звісно, ми завжди будемо ставитися до цього з повагою", - додав Путін.

Наступна зустріч двох лідерів - восени. Віктор Янукович поїде до Росії з державним візитом. У Києва та Москви чимало завдань на порядку денному.

Напередодні зустрічі з російським колегою Віктор Янукович висловив сподівання: домовитися на зустрічі у Ялті щодо газового питання. Та поки що країни мають різні точки зору на цю справу. Разом з тим, президенти доручили урядам, Газпрому та Нафтогазу пришвидшити пошук компромісу.

Джерело: ictv

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.